Інтерфакс-Україна
12:24 15.11.2016

Більше половини банків порушують обмеження щодо операцій з пов'язаними особами

1 хв читати
Більше половини банків порушують обмеження щодо операцій з пов'язаними особами

Більше половини банків, перевірених Національним банком України (НБУ), порушують обмеження щодо операцій з пов'язаними особами.

"Загалом регулятор за даними на 1 листопада 2016 перевірив такі операції в 58 банківських установах. Діагностика НБУ виявила, що 27 банків здійснюють операції з пов'язаними особами з дотриманням вимог регулятора", - повідомляється на веб-сайті Нацбанку.

Згідно з повідомленням, НБУ в жовтні 2016 виконав діагностику активних операцій з пов'язаними особами 14 банків: перевірити усі банківські установи НБУ планує до кінця 2016 року.

У повідомленні зазначено, що 24 банки готують трирічні графіки погашення кредитів пов'язаним особам, а чотири - вже погодили з Нацбанком такі графіки: в НБУ чекають, що в 2019 році банківські установи вже працюватимуть, не порушуючи нормативів.

"Багато українських банків, фактично, залучаючи депозити населення, фінансували цими коштами бізнес своїх власників та інших пов'язаних з банком осіб. Така діяльність створювала загрозу стабільності як самих банків, так і банківської системи загалом", - відзначається в повідомленні.

Згідно зі встановленими правилами, до пов'язаних з банками осіб, зокрема, належать контролери банку, особи, що мають значну частку в банку, керівники банку, а також споріднені й афільовані особи банку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Краматорську через російський обстріл загинув чоловік – ДСНС

Уночі Росія атакувала Україну 113 дронами та трьома балістичними ракетами - Зеленський

Аварійні відключення діють у Києві та п'яти областях – "Укренерго", Міненерго

Енергокомітет Ради підтримав кандидатуру Шмигаля на посаду першого віцепрем’єра-міністра енергетики

"АТБ" збільшило поставки товарів в магазини мережі у столиці

Віткофф і Кушнер планують найближчим часом відвідати Москву для зустрічі з Путіним – ЗМІ

Тимошенко ініціювала регулярну співпрацю з нардепами за неправомірну винагороду – антикорупційні органи

Від сьогодні хвилина мовчання оголошується для усього Офісу президента - радниця керівника ОП

Мінсоцполітики з партнерами презентували План гуманітарних потреб та реагування на 2026р для України

Мовний омбудсмен закликає Раду якнайшвидше підтримати проєкт постанови про посилення ролі української мови в утвердженні Української держави

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА