15:17 18.11.2016

МВФ очікує від влади України вироків стосовно високопоставлених корупціонерів

МВФ очікує від влади України вироків стосовно високопоставлених корупціонерів

Міжнародний валютний фонд (МВФ) очікує від влади України активізації дій у боротьбі з корупцією, зокрема притягнення до відповідальності високопоставлених корумпованих чиновників, повідомляється в заяві місії фонду за підсумками діяльності в Києві у період із 13 по 17 листопада.

"Незважаючи на досягнуті успіхи у створенні нових інституцій, зокрема Національного антикорупційного бюро України та системи електронного декларування активів чиновників, необхідні конкретні результати в притягненні до відповідальності, засудженні корумпованих чиновників високого рівня та поверненні доходів, одержаних у результаті корупційних діянь", - йдеться в документі.

Окрім цього, місія МВФ наголошує на важливості збереження владою країни єдності в прагненні продовжувати реформи, чинити опір популізму та долати спротив захисників групових інтересів.

Як повідомлялося, відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,25 млрд) із першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $1,63 млрд) і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,61 млрд).

Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою та зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з В.Гройсманом у квітні переговори про відновлення фінансування було відновлено, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд лише в середині вересня.

Згідно з переглянутим графіком виділення фінансування, подальше виділення коштів планується щокварталу за підсумками виконання критеріїв ефективності, зокрема, четвертий транш у розмірі $1,3 млрд - у середині листопада цього року. Найбільший транш планується в першому кварталі 2017 року - понад $1,986 млрд, після чого розмір двох наступних буде скорочено до $1,33 млрд, а решти п'яти - до $735 млн.

Проте Україна поки що сильно відстає від термінів виконання критеріїв ефективності, зафіксованих в оновленому під час отримання третього транша меморандумі про економічну і фінансову політику.

Більше того, глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева минулого тижня повідомила про ризик зриву отримання Україною до кінця року четвертого кредитного транша МВФ через зволікання Верховної Ради з реалізацією реформ.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА