15:23 18.11.2016

Україні потрібен додатковий час для виконання поточного етапу програми EFF

Україні потрібен додатковий час для виконання поточного етапу програми EFF

Україні потрібен додатковий час для виконання поточного етапу програми розширеного фінансування (EFF), йдеться в заяві Міжнародного валютного фонду (МВФ) за підсумками роботи його місії в Києві 3-17 листопада.

"Незважаючи на успіхи, владі потрібен додатковий час для реалізації напрямів політики з метою забезпечення середньострокової податково-бюджетної стійкості, зокрема прийняття бюджету на 2017 рік відповідно до цільових показників програми, забезпечення фінансової стабільності, а також подолання корупції. Дискусії за цими напрямами триватимуть надалі", - йдеться в заяві.

Згідно із заявою, політика влади країни має бути спрямована, серед іншого, на прискорення реформи великого та неефективного сектора державних підприємств, поліпшення умов ведення бізнесу і подолання корупції для залучення інвестицій і нарощування потенціалу економіки.

Окрім того, у фонді наголосили на важливості забезпечення відповідності між зростанням заробітної плати та підвищенням продуктивності праці для захисту конкурентоспроможності.

При цьому, згідно із заявою, країна потребує подальшої податково-бюджетної консолідації для забезпечення прийнятності рівня боргу за підтримки пенсійної реформи і заходів щодо підвищення ефективності системи оподаткування, яка сприяла б зростанню, з одночасним підвищенням якості державних видатків.

У фонді також вважають, що зусилля влади мають бути спрямовані на проведення обачної грошово-кредитної політики, націленої на подальше скорочення інфляції та відновлення резервів у рамках режиму гнучкого обмінного курсу.

Окрім того, серед завдань влади - відновлення фінансової системи та відродження банківського кредитування.

"Спрямування нинішньої стабілізації на потужне і стале зростання, для того щоб Україна змогла наздогнати своїх сусідів по регіону, буде непростим завданням. Це було викликом у минулому, коли проведення реформ із зупинками привело до повторного накопичення значних дисбалансів та економічної кризи", - вважають у МВФ.

"Владі слід і надалі бути єдиною у своєму прагненні продовжувати реформи, чинити опір тиску популізму і долати спротив захисників групових інтересів", - наголошується в заяві.

У заяві зазначено, що рішучі заходи в останні два роки привели до різкого зменшення зовнішніх і внутрішніх дисбалансів: інфляцію успішно знижено, обсяги міжнародних резервів центрального банку значно зросли, зростання ВВП у 2016 році очікується на 1,5%, а в 2017 році - приблизно на 2,5%.

"Однак потужне і стале зростання багато в чому залежить від проведення радикальних реформ на підтримку переходу України до розвиненої ринкової економіки. ВВП на душу населення (за паритетом купівельної спроможності) в Україні залишається дуже низьким", - наголошується в заяві.

За даними МВФ, ВВП на душу населення (за паритетом купівельної спроможності) становить у країні лише 20% середнього показника для ЄС і є другим найнижчим показником серед усіх країн Центральної та Східної Європи.

У заяві також зазначено, що місія МВФ відвідала Київ в листопаді для початку дискусій у рамках третього перегляду програми економічних реформ влади країни за програмою EFF.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА