Інтерфакс-Україна
15:42 23.11.2016

Український дипломат Моцик долучився до роботи політичної підгрупи ТКГ

2 хв читати
Український дипломат Моцик долучився до роботи політичної підгрупи ТКГ

Український дипломат, колишній посол України в Туреччині, Польщі та США Олександр Моцик приєднався до роботи політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі, повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" прес-секретар представника України в ТКГ, другого президента України Леоніда Кучми Дарина Оліфер.

"До роботи політичної підгрупи приєднався надзвичайний і повноважний посол України Олександр Моцик", - сказала Д. Оліфер у коментарі агентству в середу вдень.

Вона також зазначила, що дипломат наразі в Мінську, де відбувається засідання Тристоронньої контактної групи.

Як відомо, у рамках Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі функціонують чотири підгрупи – з гуманітарних, політичних, економічних питань, а також з питань безпеки.

Олександр Федорович Моцик (укр. Олександр Федорович Моцик), народ. 3 травня 1955р в с. Городець Володимирецького р-ну Рівненської області – кар'єрний дипломат, має дипломатичний ранг надзвичайного і повноважного посла. У різний час був послом України в низці держав, обіймав посади заступника міністра закордонних справ, а також уповноваженого України у Міжнародному суді ООН (з 2004 р.).

За освітою – юрист-міжнародник та референт-перекладач англійської мови. Дипломатичну кар'єру почав у 1981. У період з 1997 до 2001 р. – посол України в Турецькій Республіці. 2003-2004рр - заступник міністра закордонних справ України. 2004-2005рр - перший заступник голови МЗС з питань євроінтеграції. 2006-2010рр - посол України в Республіці Польща. З червня 2010 року до квітня 2015 року був послом України в США.

О.Моцик брав участь у врегулюванні конфлікту навколо острова Тузла - кризового моменту в українсько-російських відносинах, спричиненого будівництвом Росією дамби в Керченській протоці від Таманського півострова до острова Тузла в кінці 2003р.

Дипломат також брав участь у врегулюванні українсько-румунського спору навколо о. Зміїного (Чорне море). Острів розташований в Чорному морі в 35 км на схід від узбережжя в територіальних водах України, він входить до складу Кілійського району Одеської області. Його площа 0,17 км2. Головною проблемою в делімітації шельфу і виняткових економічних зон України і Румунії в Чорному морі є юридичний статус острова Зміїний.

Питання про статус острова Зміїний постало 2001 р. Тоді українська компанія "Чорноморнафтогаз" виявила на шельфі поклади нафти і газу за 40 км від острова. Статус самого острова визначає і порядок розмежування територіальної зони навколо нього.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Чотири людини постраждали внаслідок дронової атаки Одеси – ОВА

Ізраїль висловив співчуття Україні та родинам, які втратили рідних під час балістичної атаки Сум

Українська ПВО протягом тижня ліквідувала 551 ворожу повітряну ціль

Частина мешканців Дарницького району залишилась без світла через аварію на обладнанні - ДТЕК

Прем'єр Нідерландів закликав надавати Україні засоби ПВО для захисту від російських атак

Рубіо про атаку РФ на Суми: Це трагічне нагадування, чому Трамп витрачає стільки часу і зусиль на досягнення миру

Увечері неділі ЗС РФ знову скинули вибухівку з БпЛА по мешканцю Херсонщини – ОВА

Зеленський подякував лідерам за підтримку України, але наголосив на відсутності достатнього тиску на РФ

УЧХ надає першу психологічну допомогу постраждалим від ракетного удару РФ по Сумам

Зеленський про атаку Сум: Цієї п'ятниці минув рівно місяць як РФ відкинула пропозицію США про повне і безумовне припинення вогню

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА