Інтерфакс-Україна
18:57 23.12.2016

Глава Мінфіну представив 7 членів наглядової ради ПриватБанку, голову наразі не обрано

3 хв читати
Глава Мінфіну представив 7 членів наглядової ради ПриватБанку, голову наразі не обрано

До складу наглядової ради націоналізованого ПриватБанку (Дніпро) увійшов керуючий директор Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) у країнах Східної Європи та Кавказу Франсіс Маліж, керуючий партнер Apollo Global Management Андреа Монета, член ради директорів ЄБРР від України та екс-заступник міністра фінансів Артем Шевальов, запропонований Світовим банком фінансист Стівен Сіліг, інвестбанкір та уповноважений з інвестпроектів НАК "Нафтогаз України" Сергій Олексієнко, представник Міжнародного валютного фонду Енгін Анкчакоча, заступника міністра фінансів Оксана Маркарова, повідомив глава Міністерства фінансів Олександр Данилюк на брифінгу в п'ятницю.

"Важливо, щоб банк, який нині перебуває в держвласності, зберіг і розвивав свої конкурентні переваги. Для цього він і надалі має працювати як ефективний банк, управління має відбуватися через професійний менеджмент, а також має бути незалежна і професійна наглядова рада. Ми розпочали формування наглядової ради із зустрічі з президентом та прем'єр-міністром, на якій президент запропонував усім міжнародним фінансовим організаціям, зацікавленим у розвитку ПриватБанку, надати своїх кандидатів, для того, щоб ми використали всі можливі ресурси для його розвитку. До наглядової ради увійшли сім осіб. Голову наглядової ради обере безпосередньо сама наглядова рада", - сказав він.

Представляючи членів правління, О.Данилюк уточнив, що Андреa Монета раніше працював, зокрема, в UniCredit Group та є одним із найкращих фахівців із реструктуризації банків. Він також працював виконавчим директором і керуючим директором з фінансових послуг Accenture Strategy.

С.Сіліг вирішував проблеми банківської кризи в Ірландії, обіймав посаду в економіста в Національному банку (Нью-Йорк).

С.Олексієнко раніше також був віце-президентом департаменту інвестиційно-банківських послуг Dragon Capital.

Енгін Акчакоча є одним із відомих фінансистів Туреччини. Під час фінансової кризи 2001 року його було призначено головою і головним виконавчим директором Агентства з банківського регулювання і нагляду, а також Фонду страхування і збереження ощадних вкладів.

У свою чергу Ф.Маліж наголосив, що керівництво України дійсно вирішило впровадити кращу модель корпоративного управління, зазначивши, що наглядова рада ПриватБанку складається з семи членів, з яких п'ять - незалежні.

Щодо майбутнього продажу банку О.Данилюк зазначив, що це рішення державне, і терміни в цьому питанні не ставляться: це залежатиме і від готовності банку, і від ринкових умов. "Це може бути і шість, і дев'ять років і довше", - сказав він.

Як повідомлялося, кандидатуру екс-міністра фінансів України Олександра Шлапака на посаду голови правління було затверджено 20 грудня.

Кабінет Міністрів за пропозицією Нацбанку і акціонерів ПриватБанку 18 грудня прийняв рішення про націоналізацію фінустанови. Обсяг емісії облігацій внутрішньої держпозики для цих цілей оцінювався в межах 116,8-148 млрд грн.

Уряд доручив Мінфіну здійснити випуск ОВДП у розмірі до 116,8 млрд грн терміном обігу до 15 років і процентною ставкою доходу на рівні не вище 10,5% річних із подальшим внесенням їх від імені держави в плату за акції додаткової емісії ПриватБанку.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб і Міністерство фінансів України 21 грудня підписали договір про продаж 100% акцій ПриватБанку.

За даними в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців статутний капітал націоналізованого ПриватБанку днями було збільшено на 29 млрд 438,283 млн грн - до 50 млрд 694,751 млн грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський анонсував розмову з Макроном

Росіяни продовжують атакувати БпЛА мешканців Херсону, є жертва та постраждалий

Зеленський за результатами переговорів з представниками США: Мир можливий лише завдяки силі

Ворог повторно вдарив по Херсону під час ліквідації рятувальниками пожежі

Одним із пріоритетів оновленого уряду буде збільшення власного виробництва зброї і розвиток усіх оборонних проєктів

Зеленський обговорив з віце-прем’єром Данії посилення ППО і подальший розвиток данської моделі

Зеленський планує запропонувати кандидатуру Шмигаля на посаду міністра оборони

США можуть продавати ракети малої дальності та снаряди членам НАТО для подальшої передачі Україні

Келлог заявив, що обговорить з Зеленським угоду Трампа з НАТО щодо поставок американської зброї

Генсек НАТО про угоду із США: Україна отримає величезну кількість військового обладнання

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА