Інтерфакс-Україна
11:27 06.02.2017

РФ повторно відмовила Україні у видачі Сенцова та Кольченка, вважаючи їх своїми громадянами

2 хв читати
РФ повторно відмовила Україні у видачі Сенцова та Кольченка, вважаючи їх своїми громадянами

Міністерство юстиції Росії повторно відмовило Міністерству юстиції України у видачі утримуваних у РФ українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка, вважаючи їх своїми громадянами, написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов.

"Росія безпідставно відмовилася видати Сенцова та Кольченка. Вважає їх своїми громадянами. Це "громадянство" було примусово нав'язане усім кримчанам одночасно з анексією Криму. Обидві ці дії Росії є нікчемними за міжнародним правом", - написав заступник міністра юстиції.

За його словами, Україна домагатиметься повернення політв'язнів через міжнародні організації, що мають вплив на Росію, а також у рамках позовів, поданих до Європейського суду з прав людини.

До свого повідомлення С.Петухов доклав копію листа від Мін’юсту Росії.

Як повідомлялося, в серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (РФ) засудив О.Сенцова, затриманого в Криму в 2014 році, до 20 років колонії суворого режиму за обвинуваченням у створенні на території півострова терористичного угруповання. У тій самі справі О.Кольченка було засуджено до 10 років позбавлення волі.

На початку травня поточного року засуджені заповнили документи для передачі на Україну для відбування покарання.

1 червня 2016 року Верховний суд РФ відмовив у розгляді касаційної скарги на вирок О.Сенцову та О.Кольченку.

21 жовтня 2016 року С.Петухов поінформував, що РФ відмовилася передати О.Сенцова та О.Кольченка для відбування покарання на батьківщину.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Чеська гуманітарна організація "Людина в біді" допомагатиме з відновленням бізнесу на Херсонщині

Зеленський підписав євроінтеграційний закон про хміль та хмелепродукти

ГУР отримало вертоліт Sikorsky S-76A для здійснення медичної евакуації

Президент Фінляндії обговорив із Зеленським ситуацію на фронті

Антикорупційні органи повідомили про нову підозру ексзаступнику керівника Офісу президента Смирнову

Зустріч "коаліції охочих" щодо безпеки в Чорному морі є технічною, потім країни представлять свої напрацювання - МЗС

Данія розглядає можливість направлення військових в Україну для короткострокових навчань

МЗС України про взятих у полон громадян КНР: Ми підтримуємо контакт із китайською стороною дипломатичними каналами

Окупанти розстріляли беззбройного полоненого на Донеччині

Трамп відкидає продаж Києву Patriot на $50 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА