19:35 16.02.2017

Україна в Індексі економічної свободи-2017 додала 1,3 бала, але опустилася на 166-те місце

2 хв читати

Україна в рейтингу Індекс економічної свободи (Index of Economic Freedom) 2017 року збільшила свій показник із 46,8 до 48,1 бала зі 100 можливих, але загалом опустилася зі 162-го на 166-те місце серед 180 країн-учасниць (рік тому - 178), свідчать результати щорічного дослідження американського The Heritage Foundation.

Згідно з ними, Україну випереджають Ліберія, Чад, Афганістан, Судан та Ангола (з показниками від 49,1 до 48,5 бала), слідом за нею йдуть Суринам, Болівія, Гвінея і Туркменістан (із показниками від 48 до 47,4 бала), а всі разом ці країни потрапили до групи депресивних економік із показником індексу нижче 50.

Укладачі індексу зазначають, що економіка України сильно стиснулася і залишається дуже крихкою, а втрати у виробництві та експорті разом зі значним відпливом капіталу збільшили тиск на валюту та резерви, суттєво підірвавши грошову стабільність.

"Верховенство закону залишається крихким і додатково підірване судовою неефективністю. Сильна прихильність структурним реформам для зниження рівня корупції та подальшого відкриття економіки для західних інвестицій і фінансових установ матиме вирішальне значення, щоб допомогти стабілізувати економіку. Уряд розпочав усеосяжний комплекс реформ для відновлення зростання, але прогрес поки що неочевидний", - йдеться в документі.

Згідно з ним, індекс фінансової свободи оцінено в 30 балів, сумлінності влади (government integrity) - у 29,2, інвестиційної свободи - в 25, а судової ефективності - в 22,6 бала.

Краще за все, на думку укладачів індексу, в Україні з торговельною свободою - 85,9 бала та податковим тягарем - 78,6.

У сусідів із колишнього СРСР Білорусі - 104-те місце (58,6 бала), Молдови - 110-те місце (58 балів), Росії - 114-те місце (57,1 бала). Показники західних сусідів значно кращі: Румунія - 39-те місце (69,7 бала), Польща - 45-те місце (68,3 бала), Угорщина - 56-те місце (65,8 бала), Словаччина - 57-ме місце (65,7 бала).

Першу п'ятірку індексу і групу вільних економік із показниками від 89,8 до 81 бала сформували цього року Гонконг, Сінгапур, Нова Зеландія, Швейцарія та Австралія.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Генсек НАТО вітає рішення Румунії надати Україні Patriot

Зеленський: Життя України має зберегтися, і це стосується енергетичного забезпечення

Понад тисяча сімей отримала грошову допомогу від Українського Червоного Хреста на реабілітацію

Від початку доби загальна кількість ворожих атак на фронті стягнула 96 - Генштаб ЗСУ

До ексголови ДМС, підозрюваного в заволодінні 88 млн грн, застосували запобіжний захід у вигляді 3 млн грн застави - САП

Зеленський за підсумками Ставки: Доручили уряду розробити умови, що спрощують встановлення сонячних панелей і акумуляторів

У п'ятницю протягом 16 годин світло відключатимуть одночасно великій кількості споживачів - "Укренерго"

Стефанішина: Сподіваємося, що в рішеннях союзників на Саміті НАТО буде закріплено незворотність євроатлантичного курсу України

Rheinmetall отримав найбільше в історії компанії замовлення на постачання 155-мм артилерійських боєприпасів, зокрема для України

Міноборони України кодифікувало близько 40 зразків артилерійського озброєння

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА