11:12 19.03.2017

Питання України зникло з порядку денного ради директорів МВФ

Питання України зникло з порядку денного ради директорів МВФ

Питання третього перегляду програми розширеного фінансування EFF для України зникло з порядку денного ради директорів Міжнародного валютного фонду на 20 березня.

Згідно з інформацією на сайті Фонду, станом на ранок неділі, в порядку денному його ради директорів лише питання Катару. Яка-небудь інформація про причини таких змін на сайті відсутня. Порядок денний розписано до 24 березня і питання України там немає.

Джерело, близьке до переговорів, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна", що ймовірною причиною перенесення терміну розгляду українського питання є рішення РНБО України, ухвалене цього тижня, про припинення товарообігу з окремими районами Донецької та Луганської областей.

Інше джерело зазначило також, що припинення транспортного сполучення з тимчасово неконтрольованими територіями потребуватиме перегляду макропоказників, закладених у програмі. За його словами, ця робота може бути здійснена в дуже короткі терміни

Як повідомлялося, указом президент України Петра Порошенка від 16 березня вводиться в дію рішення РНБО від 15 березня про тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію розмежування в Донецькій і Луганській областях. Рішення не стосується гуманітарних вантажів і перетину лінії розмежування людьми.

МВФ 4 березня повідомив про досягнення угоди з владою України щодо меморандуму про економічну і фінансову політику. Це відкриває шлях для завершення третього перегляду програми розширеного фінансування EFF, за підсумками якого Україні може бути надано четвертий транш фінансування, об'ємом SDR734,05 млн (близько $1 млрд).

Відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,25 млрд) з першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення у 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $1,65 млрд) і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,61 млрд).

Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою та зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування було відновлено, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня.

16 березня міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомив, що черговий кредитний транш МВФ в рамках програми EFF може надійти в Україну наступного тижня. "Засідання (Ради директорів МВФ - ІФ) відбудеться наступного понеділка і наступного тижня ми очікуємо транш, що дуже позитивно", - сказав він, виступаючи на щорічній конференції інвесткомпанії "Драгон Капітал" у Києві минулого четверга.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА