11:06 21.04.2017

НБУ пропонує за 5 років скоротити частку держбанків у системі до 30%

НБУ пропонує за 5 років скоротити частку держбанків у системі до 30%

Зростання частки державних банків у банківській системі більше ніж до 50% призвело до нездорової конкуренції на ринку, тому Національний банк України (НБУ) пропонує скоротити її до 30% протягом п'яти років, заявила голова НБУ Валерія Гонтарева

"Ми розуміємо важливість оновлення стратегії розвитку державних банків. Зараз, за поточним розміром їх частки на ринку, конкуренція в банківському секторі нездорова", - констатувала голова центробанку на круглому столі "Реформи банківського сектору в Україні: досягнення, виклики та прогнози", організованому аналітичним центром Atlantic Council у Вашингтоні в ніч на п'ятницю.

В.Гонтарева уточнила, що НБУ вже підготував відповідні пропозиції для оновлення стратегії.

На її думку, для досягнення такої мети банки мають отримати спеціалізацію і розвивати відповідні бізнес-моделі.

Як вважає голова регулятора, ПриватБанку слід зосередитися на роздрібній діяльності і працювати з населенням, малим і середнім бізнесом, тоді через п'ять років його можна буде продати стратегічному інвестору чи він зможе провести IPO.

"Ми повинні зробити банківський сектор привабливим для інвесторів знову", - наголосила голова НБУ.

Як повідомлялося, після націоналізації найбільшого в країні ПриватБанку наприкінці минулого року сумарна частка активів держбанків досягла 55% від загального обсягу активів банківської системи України.

Уряд цього тижня схвалив залучення міжнародно-визнаної консалтингової компанії як радника для розробки оновленої редакції Принципів стратегічного реформування державного банківського сектора. Оплата послуг радника передбачається за рахунок державних банків: Ощадбанку, Укрексімбанку, Укргазбанку і ПриватБанку.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА