Понад 350 тис. людей страждають від браку води на сході України

У Міжнародному комітеті Червоного Хреста (МКЧХ) зазначають, що через ескалацію бойових дій на Донбасі під постійним ризиком залишитися без водопостачання перебувають від 350 до 800 тис. місцевих жителів.
"Від початку року Донецька фільтрувальна станція була виведена з експлуатації загалом протягом 45 днів через безпосередню або опосередковану шкоду, завдану бойовими діями. Це позначилося на водопостачанні цивільного населення по обидва боки від лінії зіткнення. У тому ж районі один з Південно-Донбасівських трубопроводів вийшов з ладу на період понад чотири місяці, в результаті чого водопостачання майже 800 тис. осіб було під постійним ризиком зупинки. Трубопровід потребує термінового ремонту", - йдеться в оприлюдненій в п'ятницю прес-служба МКЧХ інформації.
У Комітеті зазначили, що в результаті нового локального спалаху бойових дій на сході України співробітники головної насосної станції не змогли залишатися на чергуванні, що загрожувало для тисяч людей небезпекою бути відрізаними від водопостачання та інших базових послуг. Цього тижня десятки вибухонебезпечних снарядів упали на територію Першої насосної станції на Південно-Донбаському трубопроводі між Василівкою і Крутою Балкою. Співробітники підприємства "Вода Донбасу" були змушені спочатку сховатися в укриття, а потім і зовсім полишити насосну станцію, що призвело до її зупинки. В результаті близько 350 тис. людей були без водопостачання.
Глава делегації МКЧХ в Україні Алан Ешліманн підкреслив, що це лише останній з низки інцидентів з обох боків лінії розмежування, які залишають міста і села без води, газу або електроенергії на кілька днів або навіть тижнів.
У МКЧХ уточнили, що безпека цивільної інфраструктури, що надає базові послуги, є наріжним каменем міжнародного гуманітарного права. Сторони конфлікту повинні поважати цивільний характер базової інфраструктури. Розміщення військових позицій поблизу такої інфраструктури робить її об'єктом атаки.
"Всі сторони конфлікту повинні вжити всіх можливих заходів для безпеки і захисту цих об'єктів. МКЧХ повторює свій заклик до створення зон безпеки навколо Донецької фільтрувальної станції, Першої насосної станції та Південно-Донбаського трубопроводу, а також іншої важливої інфраструктури, схильної до ризику на сході України", закликають у Комітеті.
Створення зони безпеки має бути погоджено всіма сторонами конфлікту або безпосередньо, або через нейтрального посередника. Територія, зафіксована як зона безпеки, слід чітко визначити і зафіксувати в документах. Для збереження безпечного статусу на об'єкті не повинно бути військового персоналу або обладнання. Всі воєнні дії, які можуть поставити під загрозу його безпеку, слід припинити. "МКЧХ готовий бути нейтральним посередником між зацікавленими сторонами для сприяння створенню зон безпеки", підсумували в Червоному Хресті.