Інтерфакс-Україна
13:10 16.08.2017

НАБУ оцінює розмір збитків від корупційних схем у галузі АПК у понад 2 млрд грн

2 хв читати
НАБУ оцінює розмір збитків від корупційних схем у галузі АПК у понад 2 млрд грн

Розмір збитків від корупційних схем, виявлених детективами Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) в агропромисловому комплексі, за попередніми оцінками, перевищує 2 млрд грн.

Згідно з повідомленням на сайті НАБУ, корупція АПК - це переважно махінації із землею та розтрата коштів і майна державних підприємств. Нині детективи, зокрема, розслідують незаконні операції щодо майже 8 тис. га земель сільськогосподарського призначення, власником яких є держава.

Прикладом масштабної корупції можуть бути незаконні дії президії Національної академії аграрних наук (НААН). У 2008-2016 роках вона ініціювала ухвалення низки рішень, згідно з якими 200 га державних земель перейшли в приватну власність.

"Таким чином, за версією слідства, президія НААН формально "задовольняла конституційні права громадян", а насправді вчинила злочин, яким завдала державі близько 1 млрд грн збитків", - констатується в повідомленні.

Інша схема, до якої вдаються корупціонери, полягає в розтраті коштів і майна підприємств за участю компаній-посередників, яким продукція збувається за зниженими цінами, а вони, у свою чергу, перепродають її за ринковими. В результаті прибутки осідають на рахунках посередників, які іноді є підконтрольними керівникам держпідприємств.

Так, наприклад, було завдано збитків ПАТ "Державна продовольча зернова корпорація" (ДПЗКУ). За цими фактами детективи Національного бюро розслідували щонайменш п'ять кримінальних проваджень. Дві справи вже передано до суду.

У НАБУ зазначили, що в рамках розслідування відомства і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у сфері агропромислового комплексу ДПЗКУ відшкодовано близько 70 млн грн.

ДПЗКУ створена урядом України в серпні 2010 року. До її складу входить розгалужена мережа філій - лінійні та портові елеватори, млини, комбікормові та круп'яний заводи. Сумарно 53 підрозділи-філії ДПЗКУ можуть зберігати 3,75 млн тонн зернових. Зокрема, сумарні потужності з перевалювання на експорт Одеського та Миколаївського портів становлять близько 2,5 млн тонн зернових вантажів на рік.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА