Інтерфакс-Україна
21:04 16.10.2017

На Мальті підірвали журналістку, яка писала про панамські офшори

2 хв читати

Мальтійська журналістка і блогер Дафне Каруана Галіція, відома своїми викривальними матеріалами відносно влади, загинула в результаті вибуху бомби в її машині поряд з власним будинком, повідомляє в понеділок британська газета The Guardian.

За даними видання, одне з останніх гучних розслідувань 56-річної журналістки стосувалося прем'єр-міністра Мальти Джозефа Муската і двох його найближчих помічників. Дафне Каруана Галіція написала про їхній зв'язок з панамськими офшорами, продажем мальтійських паспортів і отриманням грошей від уряду Азербайджану.

За даними місцевих ЗМІ, 15 днів тому Каруана Галіція повідомила поліцію, що їй погрожують вбивством.

Поки ніхто не взяв на себе відповідальність за вбивство журналістки. Прем'єр-міністр країни, який фігурував в її розслідуванні, назвав цей злочин "варварської атакою".

Скандал навколо "панамського досьє" розгорівся після того, як на початку квітня 2016 року німецька Sueddeutsche Zeitung опублікувала документи панамської юридичної фірми Mossack Fonseca, в яких вказувалося на широке використання в світі офшорних схем для ухилення від податків. Скандал отримав максимальний розголос - документи були опубліковані також багатьма ЗМІ, які співпрацюють з Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань (ICIJ).

У документах містяться дані про причетність ряду відомих світових діячів до ухилення від податків, відмивання грошей та інших махінацій. Зокрема, в цьому списку фігурують родичі або ж близькі люди голови КНР, президента України, президента Азербайджану, королів Марокко і Саудівської Аравії, прем'єр-міністра Великобританії. На основі цієї публікації генпрокуратура Панами почала розслідування.

"Панамське досьє" містить 11,5 мільйона документів, які свідчать про наявність офшорів у 140 політиків і держслужбовців з понад 50 країн, в тому числі 12 діючих і колишніх світових лідерів, які використовували більш 214 тисяч офшорних компаній.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Американський суд призупинив дію постанови про повернення співробітників "Голосу Америки" на роботу - ЗМІ

Пожежа на території Піщанського лісництва під Ізюмом поширилася до 85 га – ДСНС

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 177 військовослужбовців - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 201 ворожу атаку - Генштаб

Прокремлівський кандидат лідирує в першому турі президентських виборів в Румунії

Пожежа на території Піщанського лісництва під Ізюмом охопила близько 80 га - ДСНС

Одна людина дістала поранення через скидання вибухівки з ворожого дрона в Херсоні

Неможливо говорити про відправку миротворчих сил в Україну до укладення мирної угоди – Павел

Україна і Чехія мають намір створити учбову структуру з підготовки пілотів та техніків для F16 - Зеленський

Під час запропонованого Росією тимчасового припинення вогню росіяни можуть влаштувати провокації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА