16:09 19.10.2017

"Інтеру" призначили позапланову перевірку через передачу з 12-річною мамою

"Інтеру" призначили позапланову перевірку через передачу з 12-річною мамою

Нацрада України з питань телебачення і радіомовлення, розглянувши питання про випуск телеканалом "Інтер" двох передач "Стосується кожного", учасницею яких стала 12-річна мама зі Львівщини та були розкриті конфіденційні дані дитини, а також враховуючи звернення уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської та заяву ГО "Детектор медіа", призначив телеканалу позапланову перевірку.

"Національна рада на засіданні 19 жовтня, розглянувши питання про випуск цієї передачі телеканалом "Інтер" і враховуючи звернення уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та заяву ГО "Детектор медіа", призначила компанії позапланову перевірку", - повідомляє прес-служба Нацради з телерадіомовлення в четвер удень за підсумками засідання.

В інформації зазначається, що В.Лутковська звернулася з проханням до Нацради вжити передбачених законодавством заходів до телеканалу "Інтер" у зв'язку з показом 9 і 13 жовтня випуску передачі "Стосується кожного", учасницею яких стала 12-річна мама із Львівської області.

"Незважаючи на систематичну роботу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення щодо підвищення рівня обізнаності працівників медіа стосовно прав дітей та вимог неухильного дотримання журналістської етики, ці сюжети вказують на те, що права дітей, яких використовують засоби масової інформації в зйомках контенту, і надалі порушуються... Прошу розглянути питання про вжиття заходів ... до ПрАТ «Телеканал "Інтер" у зв’язку із порушенням права дитини на повагу до її приватного і сімейного життя, її гідності", - наведено текст листа уповноваженого з прав людини, що надійшов на адресу регулятора.

Також із заявою про випуск цієї передачі до регулятора звернулася ГО "Детектор медіа", яка перерахувала норми законів, які, на її думку, порушив телеканал, і вимагає належним чином відреагувати.

Нацрада за результатами моніторингу ефіру телеканалу "Інтер" за 9 і 13 жовтня цього року, як і омбудсмен, звернула увагу на те, що під час передачі "Стосується кожного" було поширено конфіденційну інформацію про дитину та розкрито її персональні дані. Крім того, в ефірі фактично відбувався допит дівчинки, під час якого ведучий намагався з’ясувати в неї, хто є батьком немовляти та що і як із нею відбувалося в інтимних стосунках із тією особою. Така ситуація не могла не завдати повторної травми дитині".

У Нацраді з телерадіомовлення наголосили, що це є прямим порушенням журналістських стандартів та основних норм, прописаних у Конвенції ООН про права дитини та Європейської конвенції про права людини. Українське законодавство також забороняє використання телерадіоорганізацій для поширення інформації, що порушує законні права та інтереси фізичних і юридичних осіб, посягає на честь і гідність особи (ч. 2 ст. 6 закону України "Про телебачення і радіомовлення").

У зв'язку з цим у регуляторному органі розцінюють факт трансляції цієї передачі як прояв зневаги до моральних цінностей і норм із прав людини: "Важко зрозуміти, яка суспільна необхідність чи який інтерес дитини переважали над захистом її честі та гідності й розкриттям персональних даних, що обумовили вихід цієї передачі".

Нацрада, крім проведення позапланової перевірки телеканалу, наполягатиме на ухваленні нових, жорстких і конкретних законодавчих норм щодо захисту дітей. "До комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики вже подано пропозиції з цього питання, і регуляторний орган проситиме членів комітету врахувати їх у проекті закону про аудіовізуальні послуги", - поінформували в прес-службі регулятора.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

У США і Європі оголосили про термінові перевірки двигунів Boeing-737

Нацрада з телерадіомовлення призначила чергову перевірку "Інтера"

ДСНС починає перевірку безпеки місць масового перебування людей

Кличко доручив перевірити торгові приміщення біля станцій метро і зупинок на дотримання пожежної безпеки

Власники ТРЦ Києва мають усунути зауваження щодо пожежної безпеки, інакше влада звертатиметься до судів

Гройсман доручив розпочати масштабну перевірку безпеки місць масового перебування людей

"Інтер" вважає необґрунтованим оголошення попередження Нацрадою за трансляцію "Іронії долі" і "Москва сльозам не вірить"

Нацрада з телебачення призначила перевірку "Інтеру" за трансляцію "12 стільців" і "Кавказької полонянки"

У Києві порушників ПДР серед перевізників чекають жорсткі санкції

Нацрада призначила позапланову перевірку телеканалам "Інтер" та "СТБ"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА