Інтерфакс-Україна
11:52 01.11.2017

Слідство впритул наблизилося до осіб, які поставили на потік теракти, - Матіос

3 хв читати
Слідство впритул наблизилося до осіб, які поставили на потік теракти, - Матіос

Організацією гучних терактів в Україні займалися спеціальні центри, створені на підконтрольних "ДНР" і "ЛНР" територіях Донбасу, і слідство має дані осіб, які координують діяльність цих центрів, заявляє головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

"Слідство - а все теракти щодо полковника (керівника спеціального резерву Головного управління розвідки Міноборони України Максима - ІФ) Шаповала, (полковника СБУ Олександра - ІФ) Хараберюша і вбивства (журналіста Павла - ІФ) Шеремета, процесуальне керівництво або розслідування здійснюють слідчі військової прокуратури і СБУ - ми впритул наблизилися до реальних людей, які поставили терористичні акти на потік", - сказав А.Матіос на брифінгу в середу в Києві.

Керівник військової прокуратури зазначив, що на територіях Донбасу, підконтрольних "ДНР" і "ЛНР", діють спеціальні центри, які координують кадрові офіцери російських спецслужб.

"Прізвища і контактні дані цих людей у слідства є. Спеціальні центри поставили терористичні акти на потік, допомогу у виконанні цих актів надавала значну кількість громадян, які проживають на території нашої держави в різних областях", - пояснив військовий прокурор.

"Зараз триває робота над тим, щоб цих людей затримати", - додав він.

Як повідомлялося, 20 липня 2016 року в 7.45 в центрі Києва була підірвана машина керівника "Української правди" Олени Притули, в якій перебував П.Шеремет. Журналіст загинув на місці незабаром після вибуху. Слідчі заявили, що вважають пріоритетною версією вбивства П.Шеремета його журналістську діяльність в Україні та інших країнах.

1 липня 2017 року генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що в справі про вбивство П.Шеремета значного прогресу поки що немає. При це 20 липня 2017 року директор департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко повідомив, що у справі про вбивство П.Шеремета на той момент процесуальних підозрюваних немає.

31 березня 2017 року невідомі підірвали автомобіль, в якому був співробітник УСБУ в Донецькій області о.Хараберюш. Від травм і опіків він помер на місці. Прокуратура Донецької області кваліфікувала цю подію як теракт.

31 жовтня голова СБУ Василь Грицак на брифінгу заявив, що спецслужба розкрила цей злочин і затримала в Одесі підозрювану в його скоєнні жительку Донецька Юлію Прасолову. Під час брифінгу було продемонстровано відео, на якому жінка закладає вибухівку в автомобіль полковника СБУ. За його даними, підозрювана Юлія Прасолова проживала в Донецьку і за виконання роботи отримала $15 тис.

"Ми знаємо значно більше, ніж можемо сказати... Ця людина входить до центру спецоперації під егідою "МДБ ДНР"... Центр координується і фінансується спецслужбами РФ", - додав В.Грицак.

Вранці 27 червня 2017 року в Солом'янському районі Києва стався вибух автомобіля, в результаті якого загинув співробітник ГУР Міноборони України полковник М.Шаповал, 1978 р.н. Кримінальне провадження відкрито за статтею 258 КК України (теракт).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Раді пропонують притягати батьків до адмінвідповідальності за правопорушення малолітніх та неповнолітніх

Суттєве потепління очікується в Україні в найближчі дні, короткочасні дощі пройдуть лише на сході

Україна отримала 9-й транш $500 млн від МВФ на покриття пріоритетних бюджетних потреб - Шмигаль

Україна має подати до парламенту зміни до закону про оцінку майна до кінця серпня-2025 – програма з МВФ

Червень в Києві був холодніший середнього на 0,4°С, опадів теж випало менше

Шмигаль обговорив з президенткою Єврокомісії необхідність сталого фінансування України на 2026-2027 рр.

Негода знеструмила 103 населених пункти у чотирьох областях України

Судитимуть наркоторговців, які отримували кокаїн з Іспанії в пакунках з кавою та продавали його у Києві

СБУ повідомила про заочну підозру російському полковнику, який командував атаками "Кинджалів" по енергооб’єктам України

Працівник енергокомпанії напав з ножем на співробітників в німецькому Мельріхштадті, одна жінка померла – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА