14:05 03.11.2017

Автомобілі, заарештовані у "справі Клименка", виставлені на аукціон

3 хв читати
Автомобілі, заарештовані у "справі Клименка", виставлені на аукціон

П'ять легкових автомобілів орієнтовною вартістю близько 7 млн грн, заарештовані у рамках розслідування "справи Клименка", передані Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами держпідприємству "СЕТАМ" для продажу на аукціоні.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", в п'ятницю на території ДП "СЕТАМ" п'ять автомобілів представницького класу, готових до аукціону, продемонстрували журналістам.

Глава Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, Антон Янчук розповів, що це перше передання активів, заарештованих у кримінальних провадженнях, для реалізації.

Він зазначив, що автомобілі, заарештовані на підставі судових рішень, були передані до управління Нацагентству з ініціативи Головної військової прокуратури.

А.Янчук пояснив, що якщо заарештовані активи підлягають реалізації, то вони передаються реалізатору, а після реалізації отримані кошти надходять на депозитний рахунок Нацагентства, на якому вони зберігаються до завершення розслідування кримінального провадження.

"Якщо власника (активів) буде визнано винним в скоєнні злочину або в рамках кримінального провадження буде доведено, що ці активи є похідними від злочину, тоді кошти, отримані від їх реалізації, підлягають конфіскації і будуть перераховані до держбюджету. Якщо власник буде визнаний невинним у вчиненні злочину або буде доведено, що ці активи не є похідними від злочину, то всі отримані від реалізації кошти плюс нараховані відсотки отримає власник", - пояснив глава Нацагентства.

Така процедура, за його словами, передбачена для збереження вартості автомобілів як активів, які швидко втрачають свою цінність. "Це одночасно і в інтересах держави на випадок конфіскації, і в інтересах власника у разі, якщо його буде визнано невинним у скоєнні злочину", - сказав А.Янчук.

"Загалом Нацагентству передано 22 транспортних засоби (конфіскованих у рамках розслідування "справи Клименка"- ІФ), тут ми бачимо ті транспортні засоби, які вже юридично та організаційно готові для передання на реалізацію", - зазначив він.

Генеральний директор ДП "СЕТАМ" Віктор Вишнів, відповідаючи на запитання журналістів про те, хто може стати покупцем цих легкових автомобілів, сказав: "Це можуть бути як звичайні українці, які хочуть купити автомобіль, так і професійні покупці ... які постійно торгуються і викуповують автомобілі з метою їх подальшого перепродажу".

Представлені п'ять автомобілів, за його словами, будуть на торгах 20 листопада цього року.

Розповідаючи про вартість цих автомобілів, керівник "СЕТАМ" уточнив, що вона орієнтовно становить близько 7 млн грн. "Ці активи вже перебувають у системі, ви можете знайти щодо них інформацію ... BMW Alpina - понад 2,3 млн грн, BMW X6 - 2,2 млн грн, Mercedes GLE - понад 1,3 млн грн та два автомобілі Toyota Camry - близько 0,5 млн грн кожен ", - додав В.Вішнев.

Як повідомлялося, Головна військова прокуратура 6 жовтня передала в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, заарештоване майно екс-міністра доходів і зборів України Олександра Клименка на загальну суму понад 900 млн грн.

"На підставі рішення суду ... Головна військова прокуратура вперше передає у відання і управління Національного агентства з управління заарештованими і конфіскованим активами майно, заарештоване в кримінальному провадженні з розслідування діяльності злочинної організації Януковича - Клименка", - повідомив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА