Інтерфакс-Україна
16:14 17.11.2017

Затриманого в Мінську українського журналіста Шаройка відвідав консул

2 хв читати

Затриманого в Білорусі українського журналіста, власкора UA:Українське радіо Павла Шаройка відвідав український консул, повідомив голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко.

"Наскільки нам відомо, консул України відвідав Павла, і є певний непублічний збір інформації", - сказав він в ефірі телеканалу "112.Україна" в п'ятницю.

Також С.Томіленко на своїй сторінці у Facebook уточнив, що журналіста захищає лише адвокат, наданий владою Білорусі.

"Українського журналіста Павла Шаройка було затримано в Мінську 25 жовтня. Того ж дня у квартирі, де Павло мешкає з родиною - дружиною Оленою та донькою, - було проведено обшук. Затримання (арешт) провело КДБ Білорусі. Павло має лише державного адвоката, тобто наданого білоруською владою. Про залучення іншого адвоката Посольством України в Республіці Білорусь нічого не відомо. З родиною Павло спілкується листами. Перший прийшов до дружини поштою аж через півтора тижні", - написав він.

С.Томіленко також запропонував об'єднати зусилля Національного радіо, де П.Шаройко працює штатним кореспондентом, і МЗС України для залучення незалежного кваліфікованого адвоката.

Журналіст наголосив, що НСЖУ вимагає звільнення П.Шаройка. "Національна спілка журналістів України продовжує вимагати від білоруської влади негайного звільнення нашого колеги. Інформуємо Міжнародну федерацію журналістів, Європейську федерацію журналістів та представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ", - додав він.

У департаменті консульської служби МЗС України агентству "Інтерфакс-Україна" повідомили, що не коментують будь-яких обставин у цій справі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

РФ використовує релігію для виправдання війни проти України – омбудсмен

В Києві без тепла лишається 454 житлові будинки, переважно в ж/м Виґурівщина-Троєщина - мер

У Кривому Розі загинула жінка, постраждали ще троє цивільних через атаку БпЛА

"Укренерго" в останній робочий день тижня обмежуватиме електроенергію в усіх регіонах України протягом доби

Батьки київських школярів отримують повідомлення про відновлення навчання з 2 лютого очно чи дистанційно

У Резерв+ 30 січня з опівночі до 2 години ночі можуть бути недоступні послуги через технічні роботи - Міноборони

Каллас: Росія у чорному списку через ризики відмивання грошей

У районі Дронівки важкі позиційні бої; основні зусилля ворог зосереджує на форсуванні річки Сіверський Донець - ЗСУ

Українські підрозділи контролюють північну частину Покровська, у Мирнограді тримають оборонні рубежі – УВ "Схід"

Мінсоцполітики пропонує маломобільним киянам отримати реабілітацію та лікування на час відсутності світла та тепла

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА