16:25 30.01.2018

ФДМ очікує сприяння ГПУ в поверненні акцій "Укртелекому" державі

5 хв читати
ФДМ очікує сприяння ГПУ в поверненні акцій "Укртелекому" державі

В. о. голови Фонду держмайна (ФДМ) України Віталій Трубаров заявив про те, що ФДМ звернувся до Генпрокуратури з проханням, у разі позитивного рішення суду щодо акцій ПАТ "Укртелеком", дозволити їх оперативне зарахування на рахунки Фонду.

Він зазначив, що розгляд касаційної інстанції у справі "Укртелекому" запланований на 20 лютого 2018 року, і ФДМ чекає на ухвалення остаточного рішення щодо повернення акцій оператора державі для подальшого їх зарахування на рахунки Фонду.

"Поряд із цим судовим процесом існує ще один, пов'язаний з акціями "Укртелекому" у рамках провадження Генеральної прокуратури, яка наклала арешт на ці акції, що зробило будь-який їх рух неможливим. Ми вже звернулися до ГПУ з проханням у разі позитивного рішення суду, а ми розраховуємо, що касаційна інстанція підтвердить попередні дві, зняти арешт з цих акцій, що дозволить у короткий термін зарахувати їх на наші рахунки", - написав В.Трубаров на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, після зарахування акцій на рахунки ФДМ фонд планує здійснити повну інвентаризацію цього активу, оскільки акції мають бути підтверджені майном.

"Ми порівняємо те майно, що продавали, з тим, що є на сьогодні, і якщо було незаконне відчуження, то всі втрати будуть вирахувані і пред'явлені компанії, яка є суб'єктом господарювання", - наголосив він.

Як повідомлялося, компанія "СКМ" не надавала додаткових гарантій ТОВ "ЕСУ" щодо випущених облігацій "Укртелекому", "ЕСУ" одноосібно відповідає за заборгованість перед державними банками України.

Високий суд Лондона 23 квітня розгляне апеляцію "СКМ" на рішення LCIA у спорі з Raga Establishment (до цього мала назву Epic Telecom Invest Ltd. і виступала від імені австрійського фонду EPIC власником ТОВ "ЕСУ" - покупця "Укртелекому" під час його продажу державою в 2011 році) на $820 млн про купівлю "Укртелекому".

Кіпрська Raga Establishment в 2016 році подала позов до Лондонського міжнародного арбітражного суд (LCIA), звинувачуючи SCM Financial Overseas Limited (SCM FO) у сплаті лише $100 млн з $860 млн за укладеною в 2013 році угодою про перепродаж "Укртелекому". У свою чергу SCM FO заявляла, що Raga не виконала інвестиційних зобов'язань, узятих під час приватизації. Зокрема, йдеться про створення телекомунікаційної мережі спецпризначення для українських урядових установ.

Восени 2017 року Raga отримала рішення лондонського суду про виплату їй SCM FO $760 млн основного боргу та $60,4 млн відсотків і судових витрат. Вимогу про замороження активів Р.Ахметова Raga пояснила низкою транзакцій SCM FO у 2014-2016 рр., які, на думку позивача, було здійснено зі збитками. Водночас "СКМ" заявляє, що ці угоди були нормальною комерційною практикою, а збитки були пов'язані з кризовою ситуацією в Україні в ці роки.

Видання Financial Times із посиланням на власника Raga Д.Горбуненка також зазначало, що до цієї справи може бути залучений ще один великий український бізнесмен - Дмитро Фірташ, чия Group DF брала участь у частковому фінансуванні купівлі "Укртелекому" під час його приватизації та якій Raga була винна близько $300 млн. Видання додавало: хоча Д.Горбуненко придбав Raga у 2013 році, переговори про купівлю Р.Ахметовим "Укртелекому" розпочалися ще в 2012 році "за запитом" тодішнього президента України Віктора Януковича. За даними агентства "Інтерфакс-Україна", екс-голова правління збанкрутілого та націоналізованого Родовід Банку Д.Горбуненко останнім часом близький до Д.Фірташа, зокрема, він був на засіданні австрійського суду щодо екстрадиції Д.Фірташа до США в 2017 році.

Фонд держмайна України на початку 2011 року продав 92,79% акцій "Укртелекому" ТОВ "ЕСУ" за 10 млрд 575,1 млн грн (на той момент - близько $1,3 млрд). Проте в 2017 році ФДМ звинуватив "ЕСУ" в невиконанні інвестзобов'язань, що полягали у вкладенні $450 млн інвестицій та передачі державі спецмережі зв'язку, і до середини грудня добився в судах двох інстанцій рішення про повернення 92,79% акцій у держвласність. Власник "Укртелекому" заявив про намір подати касацію.

Паралельно до "ЕСУ" позивалися державний Ощадбанк та Укрексімбанк, які в 2013 році придбали його облігації більш ніж на 4,2 млрд грн і тепер вимагають їх погашення та виплати за ними відсотків. Згідно з даними в системі розкриття інформації НКЦПФР, ТОВ "ЕСУ" за дев'ять місяців 2017 року скоротило чистий збиток у 8,2 разу порівняно з аналогічним періодом 2016 року - до 0,13 млрд грн, проте накопичений непокритий збиток на кінець вересня сягнув 6,89 млрд грн, виручки не було. Основним активом підприємства є довгострокові фінансові інвестиції - акції "Укртелекому", вартість яких у балансі оцінено в 10,8 млрд грн, згідно з угодою купівлі-продажу від 2011 року.

Зобов'язання "ЕСУ" за облігаціями, які мали бути погашені в березні-2017, на кінець вересня минулого року становили 6,42 млрд грн (з них основна сума - 4,4 млрд грн), за поворотною фіндопомогою "Укртелекому" - 0,74 млрд грн, нерезидентів - 3,53 млрд грн. "Укртелеком" за дев'ять місяців 2017 року наростив чистий прибуток майже в 2,6 раза порівняно з аналогічним періодом 2016 року - до 0,64 млрд грн за скорочення чистого доходу на 2,7% - до 4 млрд 627,71 млрд грн.

"СКМ" 8 січня подала апеляцію на рішення окружного суду Нікосії (Кіпр) про замороження активів її власника Ріната Ахметова на $820 млн. Слухання у справі призначено на 27 лютого, йдеться в статті Financial Times із посиланням на компанію. 27 грудня 2017 року окружний суд Нікосії наказав заморозити активи українського бізнесмена Р.Ахметова на $820,5 млн на вимогу Raga Establishment екс-голови правління збанкрутілого Родовід Банку Дениса Горбуненка, яка звинувачує SCM Financial Overseas Limited (SCM FO) Р.Ахметова в недоплаті за купівлю "Укртелекому", повідомила Financial Times.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Касаційний Госпсуд призупинив справу про повернення "Укртелекому" державі

Масові проекти з підключення віддалених сіл до ШСД не окупляться без участі держави

Високошвидкісним Інтернетом позбавлені можливості користуватися 8,3 млн осіб, які проживають у 22 тис. українських сіл

"Укртелеком" планує підключити до ШСД 8 тис. сіл із 6 млн жителів протягом 2 років при 50% участі держави

Гройсман критикує ФДМ за неефективне керівництво держкомпаніями

Гройсман поклав на главу ФДМ персональну відповідальність за дотримання термінів приватизації

НАЗК внесло припис керівнику ФДМ Трубарову про порушення вимог антикорупційного законодавства

ZTE надав "Укртелекому" довгострокову лінію фінансування на $10 млн на першому етапі

"Укртелеком" заявляє про держзаборгованість у 190 млн грн із надання послуг зв'язку пільговикам

Cуд Амстердама заморозив акції SCM, DTEK і Metinvest щодо спору про оплату "Укртелекому", СКМ заявляє про роботу у звичайному режимі

ОСТАННЄ

Кілька сотень нелегалів перехопили біля берегів Іспанії

На Лисій горі в Києві виявили міну часів Другої світової – ДСНС

Луценко пообіцяв Грицаку розібратися у справі про вбивство з необережності

Двоє українських військових поранені в суботу на Донецькому напрямку

У справі щодо розкрадання коштів Держінвестпроекту фігурують рідний і двоюрідний брати Каськіва – НАБУ

Департамент спецрозслідувань Генпрокуратури реорганізується в слідче управління, Горбатюк продовжить займатися "справами Майдану"

І.Геращенко знову заявляє про готовність передати 23 росіян в обмін на звільнення Сенцова і всіх інших українців

На Закарпатті рятувальники допомогли дітям і дорослим з наметового містечка спуститься в село

На Закарпатті випав сніг, рятувальники шукають наметове містечко для евакуації дітей

Населення Східної Європи різко скорочується, Західної – зростає, зазначають демографи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА