Інтерфакс-Україна
13:49 01.04.2018

Дунай підтопив уже третину Вилкового

3 хв читати
Дунай підтопив уже третину Вилкового

Дунай підтопив уже третину території міста Вилкового Кілійського району Одеської області.

Як повідомив на своїй сторінці в Facebook голова Кілійської райради Павло Бойченко в неділю, за ніч рівень води піднявся ще на 10 см і досяг позначки 181 см над нулем поста. Ситуацію посилює вітер з моря швидкістю близько 20 м/с, через що піднялися високі хвилі.

"Підтоплено близько 30% вулиць міста. У будинках води поки що немає. З продуктами проблем немає. На випадок необхідності підготовлено місця для розміщення людей", - написав він.

Як повідомлялося, голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов звернувся до Кабінету міністрів України з проханням виділити близько 117 млн грн на ремонт аварійних дамб і шлюзів на Дунаї в Одеській області.

"У нас є певна кількість гідротехнічних споруд вздовж Дунаю. Це шлюзи та дамби. Більшість з них перебувають в аварійному стані. Навіть не просто в аварійному, а в такому, що в будь-який момент з ними щось може статися", - сказав М.Степанов.

Наразі в Одеській області мобілізовано сили рятувальників та місцевої влади на випадок підтоплення.

Високим судноплавним рівнем води (максимумом норми) у Вилковому є 152 см над нулем поста. При 155 см в місті починається підтоплення низинних незаселених ділянок. На ранок 1 квітня рівень становив 160 см. У ДСНС і Гідрометцентрі прогнозували на перші дні квітня збереження небезпечних рівнів води в межах 160-170 см над нулем поста.

Як повідомлялося, в серпні 2017 року Одеська облдержадміністрація вже готувала документи щодо відновлення захисних споруд уздовж Дунаю. Тоді озвучувалося, що у разі паводку в небезпеці можуть опинитися 33 населених пункти, автодороги та сільгоспугіддя. Загальна площа ймовірного затоплення – 80 тис. га.

Захисні споруди Дунаю будували ще в 30-50-х роках ХХ століття. Здебільшого це земляні насипи, які з часом почали просідати. За даними ОДА, з 225 км дамби 115 км необхідно зміцнювати, а з 13 шлюзів-регуляторів половина потребує ремонту. Останнього разу кошти на реконструкцію споруд виділяли з державного бюджету не менше ніж чотири роки тому.

За попередніми підрахунками, повне відновлення захисних споруд Дунаю коштуватиме 790 млн грн.

У вересні 2013 року внаслідок безперервних дощів на півдні Одеської області прорвало дамбу на річці Когильник. Тоді ДСНС довелося евакуювати близько 600 людей. Багато сімей втратили будинки, постраждала інфраструктура.

Навесні 2013 року Одеська область вже порушувала питання про критичний стан захисних споруд Дунаю. Тодішній екс-голова нині ліквідованого Міністерства з надзвичайних ситуацій Віктор Балога просив екс-прем'єр-міністра України Миколу Азарова виділити 65 млн грн для проведення робіт із реконструкції дамби уздовж української ділянки річки Дунай, а також для ремонту кількох шлюзів, що перебувають в аварійному стані.

Практично таку ж суму (67 млн грн) уряд виділяв на ці роботи в 2010 році, коли главою МНС був Нестор Шуфрич.

ОСТАННЄ

Японія передала українським митникам хімічні ідентифікатори

УЧХ провів тренінг для  інструкторів проєкту "Сесії в класах безпеки"

Трамп заявив, що дуже розчарований Путіним і скоротить строк свого 50-денного ультиматуму

Укргідрометцентр: цього тижня на Київщині буде літня мінлива погода, без дощів буде лише 1 серпня

АРМА зупинить конкурс на управителя БФК Gulliver після отримання документів від нових власників та скасування арешту

Коаліція дієвців культури закликає уряд невідкладно призначити в.о. міністерства культури

Неможливо буде побудувати бажану систему освіти без вирішення питання з зарплатами освітян - Федоров

Від початку повномасштабної війни вдалося повернути з полону 5 857 людей - Зеленський

Бізнес закликає держоргани прийняти до 1 жовтня законодавчі зміни для продовження тесту "еАкцизу" - Укртютюн

Кондратюк вважає лицемірним надання трибуни підсанкційним особам із РФ на конференції керівників парламентів у Швейцарії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА