Інтерфакс-Україна
12:11 06.04.2018

РФ очікує рішення апеляції щодо спору з "Нафтогазом" перш ніж виплатить $2,56 млрд, нарахованих арбітражем

1 хв читати
РФ очікує рішення апеляції щодо спору з "Нафтогазом" перш ніж виплатить $2,56 млрд, нарахованих арбітражем

Російська сторона очікуватиме рішення апеляційного суду округу Свеа (Швеція) щодо спору з "Нафтогазом України", перш ніж ухвалить рішення про виплату $2,5 млрд штрафів, нарахованих Стокгольмським арбітражем, повідомив журналістам глава Міненерго РФ Олександр Новак.

"Наразі подано апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу до окружного суду Свеа у Швеції, оскільки, на наш погляд і на погляд юристів "Газпрому", рішення (Стокгольмського арбітражу - ІФ) за двома взаємопов'язаним контрактами було ухвалено з абсолютно різною логікою", - зазначив міністр.

"Ми моніторитимемо ситуацію. "Газпром" діє в рамках правового поля і вирішує, як діяти в цій ситуації", - сказав він, відповідаючи на запитання, чи виплачуватиме "Газпром" "Нафтогазу України" штраф, нарахований Стокгольмським арбітражем, у розмірі $2,56 млрд.

Стокгольмський арбітраж 28 лютого 2018 року зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу України" $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. З урахуванням того, що раніше суд підтвердив борг української сторони за постачання газу в розмірі $2,018 млрд, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на постачання і транзит газу "Газпром" повинен доплатити "Нафтогазу" $2,56 млрд.

Російська компанія 30 березня подала апеляцію на це рішення до апеляційного суду округу Свеа (Швеція).

Проте у звітності за РСБО "Газпром" зазначив, що зарезервував повну суму штрафу за транзитним контрактом з українською стороною в розмірі $4,7 млрд.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Масштабну лісову пожежу ліквідовано на Донеччині - ДСНС

Зеленський нагородив почесною відзнакою "За мужність і відвагу" 19 окрему Південнобузьку бригаду радіо- і радіотехнічної розвідки особливого призначення ПС ЗСУ

Зеленський нагородив почесною відзнакою "За мужність і відвагу" 225 зенітний ракетний полк Повітряних Сил Збройних Сил України

Зеленський: Є домовленість про обмін з РФ 1 200 людей

Росіяни знов вдарили по Херсону керованими авіабомбами в районі автомобільного мосту — ОВА

Кількість загиблих внаслідок удару РФ по Краматорську зросла до 4 людей – ДСНС

У найближчі дні в Україні збережеться спекотна погода, у східних та західних областях – короткочасні дощі, місцями грози

Двоє людей загинули та 11 поранено на Херсонщині через російські обстріли – поліція

В Мінкультури обговорюють створення професійної спільноти театральних критиків

УЧХ надав першу допомогу 6 постраждалим від влучення ворожої ракети у Миколаєві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА