17:09 08.05.2018

Нищук і В'ятрович нарікають на київську владу через обставини демонтажу пам'ятника Щорсу

3 хв читати

Міністр культури України Євген Нищук і керівник Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Володимир В'ятрович адресують питання демонтажу пам'ятника Миколі Щорсу в центрі столиці владі Києва.

"Щодо пам'ятника Щорсу Київська адміністрація має надати документ, куди цей пам'ятник мають перенести, і підрядника, який це здійснюватиме", - повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" міністр культури Є.Нищук у вівторок.

За його словами, лише після цього Мінкультури та Кабінет Міністрів зможуть затвердити відповідний порядок.

"Ми чекаємо цей документ вже рік", - вказав Є.Нищук.

Щодо демонтажу комуністичної символіки на мосту Патона міністр також послався на компетенцію київської влади.

"Це питання більше пов'язане з технологією, як це зробити. Це досить великі кошти. Також необхідно визначити підрядника і питання з авторським правом, тому що авторська група, яка його робила, ще жива", - пояснив Є.Нищук, відповідаючи на запитання щодо символіки на щиті пам'ятника "Батьківщина-Мати".

Міністр зазначив, що необхідно опрацювати питання, чи буде це технологія закриття поверх символіки або щось інше, оскільки зрізати необхідні елементи не можна через складну конструкцію пам'ятника.

"Ми проводимо підготовчі роботи. Три окремих інститути роблять свої технічні висновки, як це зробити", - додав він.

Загалом Є.Нищук наголосив на необхідності завершення всіх процесів декомунізації.

"Звичайно, у правовий спосіб, гуманно, що не розбиваючи молотами", - зазначив він.

Є.Нищук наголосив, що від міністерства з приводу цих питань затримок немає.

У свою чергу, коментуючи ситуацію з пам'ятником Щорсу в Києві, керівник УІНП В.В'ятрович сказав агентству: "Проблема в бездіяльності конкретно київської влади. Я прекрасно розумію, що деякі пам'ятники потребують деяких бюрократичних процедур для їхнього демонтажу, але це не означає, що цього робити не потрібно".

Він наголосив, що надалі наполягатиме на демонтажі цього пам'ятника.

Крім того, за словами В.В'ятровича, Український інститут національної пам'яті надасть юридичну підтримку громадським ініціативам щодо питання демонтажу пам'ятника маршалу СРСР Георгію Жукову в Харкові.

"Цей пам'ятник підпадає під дію закону про декомунізацію. Там така ж приблизно ситуація, як з Щорсом у Києві. Влада апелює, що він перебуває в якихось реєстрах - або місцевого, або національного значення", - сказав В.В'ятрович.

Він наголосив, що це не може бути причиною для непроведення його демонтажу, а лише додаткова бюрократична процедура, яку потрібно пройти.

"Ми знаємо, що є громадські ініціативи, які звертатимуться до суду, ми, зі свого боку, надаватимемо їм юридичну підтримку", - наголосив керівник УІНП.

Схожу думку висловив і Є.Нищук: "Якщо потрібно сприяння Міністерства культури, ми надамо без жодних питань".

Пам'ятник Щорсу в Києві огороджений, щоб уникнути самовільного демонтажу активістами, а будівельні конструкції навколо нього зведено для огляду та замірів у рамках підготовки до демонтажу силами Київської міської державної адміністрації.

У березні 2017 року Київрада ухвалила рішення "Про заходи з переміщення (перенесення) пам'ятки військовому діячу Щорсу", що передбачає звернення до Міністерства культури України з пропозицією про перенесення пам'ятника.

Що стосується пам'ятника М.Жукову в Харкові, то в ніч на 6 травня невідомі знесли його бюст на проспекті Петра Григоренка. Того ж дня пам'ятник було відновлено. Міський голова Геннадій Кернес в зв'язку з цим інцидентом заявив, що вимагатиме від поліції взяти під охорону всі пам'ятники і братські могили тих, хто боровся з фашизмом.

Глава Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична вважає, що рішення, залишати або демонтувати пам'ятник Жукову необхідно ухвалювати у правовій площині.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА