Інтерфакс-Україна
17:26 12.07.2018

САП заявляє про брак доказів провини сина Авакова і Чеботаря в "справі рюкзаків", у НАБУ здивовані й очікують документів

3 хв читати
САП заявляє про брак доказів провини сина Авакова і Чеботаря в "справі рюкзаків", у НАБУ здивовані й очікують документів

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) заявляють про брак доказів причетності сина міністра внутрішніх справ України Олександра Авакова та екс-заступника глави МВС Сергія Чеботаря до "справи рюкзаків" у зв'язку з визнанням третім фігурантом своєї одноосібної провини, в Національному антикорупційному бюро (НАБУ) хочуть бачити документи, що стали підставою для закриття провадженні.

Як розповіли агентству "Інтерфакс-Україна" в САП, у "справі рюкзаків" усім трьом фігурантам було повідомлено про підозру, а 4 березня 2018 року було відкрито матеріали досудового розслідування.

"Водночас, ознайомившись із матеріалами провадження, Литвин В.Я. (третій фігурант у справі Володимир Литвин - ІФ) скористався своїм правом і надав свідчення, що саме він скоїв одноосібно злочин - перемігши на тендері, виготовив неякісні рюкзаки і за підробленими документами поставив їх МВС України, інші підозрювані до цього не були причетні, про факт постачання неякісних рюкзаків не знали. Крім того, він пояснив, що готовий відшкодувати заподіяні збитки", - пояснили в САП.

У прокуратурі наголосили, що з огляду на брак доказів, які ставили б під сумніви версію В.Литвина, "прокурор у кримінальному провадженні прийняв рішення про його закриття в частині проти Чеботаря та Авакова".

"Оскільки Литвин, по суті, визнав факт здійснення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 358, ч. 4 ст. 190 КК, буде вжито заходів щодо притягнення його до кримінальної відповідальності.

У САП звернули увагу на те, що прокурор є самостійною особою у своїй процесуальній діяльності і втручання осіб, які не мають на те законних підстав, заборонено.

Водночас керівник підрозділу детективів НАБУ Олександр Карєєв розповів журналістам, що у Бюро здивовані діями САП. "Ми запитали протоколи допитів, і нам стало відомо, що було допитано підозрюваних у кримінальному провадженні перед ухваленням рішення про закриття провадження. Що по суті в цих допитах міститься - нам невідомо", - сказав він.

За словами керівника підрозділу, в тексті постанови про закриття справи зазначено, що підозрювані не визнали себе причетними до вчиненого злочину. "Якщо прокурору достатньо думки підозрюваного для кардинальної зміни своєї процесуальної позиції в кримінальному провадженні... на жаль, це не наша компетенція".

Він також зазначив, що допити САП провела без відома НАБУ.

Говорячи про подальші дії детективів у цьому питанні, О.Карєєв сказав: "Щоб якось діяти, нам потрібно отримати повний пакет документів, які без нашого відома склали прокурори САП, - постанову про відновлення досудового розслідування після відкриття матеріалів, допити. Ми їх вивчимо й у рамках своєї компетенції ухвалюватимемо рішення", - додав він.

Як повідомлялося, 5 квітня 2018 року НАБУ і САП повідомили про завершення досудового розслідування в так званій справі про рюкзаки. Йдеться про кримінальне провадження щодо розтрати понад 14 млн грн під час закупівлі рюкзаків для потреб МВС України наприкінці 2014-го - на початку 2015 років.

12 липня керівник САП Назар Холодницький повідомив інтернет-виданню "Українська правда", що САП закрила справу, в якій фігурували О.Аваков та С.Чеботар.

Водночас підозрюваним у розкраданні коштів залишається третій фігурант справи - представник фірми-переможця тендера на постачання рюкзаків В.Литвин. Йому слідство інкримінує привласнення майна та підроблення документів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЦПД спростував російський фейк про начебто антиукраїнську акцію на кордоні України та Польщі

Генсек НАТО на "Рамштайн": продовжуємо співпрацювати над закупівлею американського озброєння для України

Сибіга оголосив про започаткування нового формату співпраці Україна – Бенілюкс, анонсував запровадження посади посла при ЮНЕСКО

Німеччина і США близькі до укладення угоди про постачання систем Patriot Україні - ЗМІ

Мінрозвитку опублікував технічні вимоги до автоматизованих систем обліку оплати проїзду

Зеленський окреслив п'ять завдань української дипломатії, серед них фінансування виробництва зброї

Сирський на "Рамштайні": нам досі критично не вистачає систем ППО, ракет, далекобійної зброї та артилерійських снарядів

Багами відмовили РФ в роботі тіньового танкерного флоту під їх прапором – Єрмак

Шмигаль та Пісторіус обговорили фінансові та військові потреби України, зокрема посилення ППО та розширення виробництва дронів

Завтра уряд має ухвалити рішення щодо контрактів на дрони - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА