Інтерфакс-Україна
16:10 18.09.2018

Девальваційні очікування українців в серпні-2018 погіршилися, індекс споживнастроїв знижується другий місяць поспіль

2 хв читати

Індекс споживчих настроїв українців у серпні знизився порівняно з липневим показником на 1,5 пункту - до 60,3 (тут і далі - за шкалою від нуля до 200), а в річному вимірі виріс на 1,7 пункту, свідчать матеріали щомісячного дослідження компанії GfK Ukraine.

Як зазначають автори дослідження, найбільш песимістично українці в минулому місяці були налаштовані щодо міцності національної валюти - індекс девальваційних очікувань просів порівняно з липнем на 16,7 пункту до значення 170,9, а в серпні-2017 цей показник був нижчий на 27,5 пункту.

"Індекс споживчих настроїв продовжив невелике зниження в серпні. Погіршилися очікування щодо зростання економіки країни у найближчий рік, що супроводжується зростанням девальваційних очікувань", - прокоментували результати дослідження аналітики компанії.

Згідно з матеріалами дослідження, індекс очікуваного зростання економіки країни протягом року скоротився на 6 пунктів - до 52,6, показник очікуваної динаміки безробіття збільшився на 5,8 пункту - до 133,6.

Крім цього, українці були песимістично налаштовані щодо поточного особистого матеріального стану - відповідний показник просів у серпні на 3,7 пункту до 49,9, зазначається в дослідженні.

Індекс інфляційних очікувань виріс на 2,4 пункту порівняно з липневим показником - до 190, свідчать дані GfK Ukraine.

Згідно з матеріалами дослідження, хоча загалом індекс економічних очікувань у серпні знизився на 1,8 пункту до 60,8, значення показника очікуваних змін особистого матеріального стану практично не змінився порівняно з липнем-2018 і становив 60,1 пункту.

Без змін у серпні залишився також індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом п'яти років - на рівні 69,6 пункту.

Позитивну динаміку показав у серпні індекс доцільності великих покупок, збільшившись порівняно з липнем на 1,5 пункту - до 69,4.

Як повідомлялося, в липні індекс споживчих настроїв знизився до червня-2018 на 3,8 пункту - до 61,8 після чотиримісячного росту.

GfK Ukraine здійснює дослідження домашніх господарств для визначення споживчих настроїв в Україні з червня 2000 року. Загалом було опитано тисячу респондентів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Індія може оголосити про скасування перемир'я з Пакистаном

Моніторингова місія ООН: у квітні РФ значно посилила ракетні удари по густонаселених містах України

Зеленський: Україна хотіла б мати спільне розуміння з США у тому, що Росія – агресор

ВАКС взяв під варту Романа Насірова

Трамп заявляє, що має "свій дедлайн" щодо мирних переговорів між РФ та Україною, але уникає називати конкретну дату

Експерти встановлюють обставини катувань та загибелі журналістки Рощиної, проводиться повторна ідентифікація тіла

У МЗС та дипустановах України в світі приспустять державні прапори на знак жалоби за жертвами удару РФ по Києву

Фінляндія і Норвегія планують побудувати залізничне сполучення для військових потреб

США вимагатимуть від Путіна визнати право України на військову силу

Від російських ракет не захищена не лише Україна, а й уся Європа, треба збільшити спільне виробництво ППО – Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА