15:18 09.10.2018

Сенцов увійшов до фінальної трійки кандидатів на премію Європарламенту ім. Андрія Сахарова "За свободу думки"

1 хв читати
Сенцов увійшов до фінальної трійки кандидатів на премію Європарламенту ім. Андрія Сахарова "За свободу думки"

Український режисер Олег Сенцов увійшов до трійки фіналістів-номінантів на премію Європейського парламенту ім. Андрія Сахарова "За свободу думки", оголосили у вівторок у Брюсселі.

Цих трьох кандидатів було визначено шляхом голосування на спільному засіданні комітетів Європарламенту із закордонних справ і з розвитку та підкомітету з прав людини.

До шорт-листа номінантів також увійшли група неурядових організацій, що займаються порятунком на морі мігрантів і захистом прав біженців, і марокканський активіст Насер Зефзафі, який очолив протестний рух щодо соціальних та економічних проблем у регіоні Риф у Марокко, за що його засудили на тривалий тюремний термін.

27 вересня в Брюсселі на спільному засіданні комітетів Європарламенту із закордонних справ і з розвитку та підкомітету з прав людини відбулася презентація кандидатур на премію ім. А.Сахарова 2018 року.

Засуджений у Росії український режисер О.Сенцов був тоді представлений для внесення до попереднього списку кандидатів найбільшою політичною фракцією Європарламенту - Європейською народною партією (ЄНП).

Після визначення трьох фіналістів загальна конференція голів фракцій ЄП 25 жовтня у Страсбурзі ухвалить рішення щодо кандидатури лауреата та оголосить результат. Церемонія вручення премії відбудеться також у Страсбурзі 12 грудня на пленарній сесії Європейського парламенту.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА