Назарбаєв закликав світову спільноту до системної роботи в питаннях використання водних ресурсів
Раціональне використання водних ресурсів стає актуальною проблемою міжнародного порядку денного, заявив президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв.
"Вода - вкрай обмежений ресурс людства. Її брак є серйозною перешкодою для сталого розвитку багатьох регіонів світу. Боротьба за володіння джерелами води вже стає найважливішим фактором геополітики й іноді призводить до зіткнення, напруженості між народами, державами", - сказав Н.Назарбаєв в своєму відеозверненні до учасників Восьмої сесії наради сторін конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер.
Він пояснив, що на території транскордонних річкових басейнів проживає 40% населення землі, тому питання використання водних ресурсів "є одною із пріоритетних сфер міжнародного співробітництва".
Президент Казахстану акцентував увагу на кількох аспектах водної проблеми.
"Забезпечення потреб населення та галузей економіки у воді в басейнах транскордонних річок вимагає інноваційних підходів до інвестиційних міжнародних механізмів співпраці", - наголосив Н.Назарбаєв.
Також, за його словами, у світовій стратегії співпраці варто передбачити використання ефективних водозберігальних технологій.
"Пріоритети у вирішенні водних проблем мають належати заходам послідовного скорочення забруднення вододжерел", - зазначив президент.
Ще одним важливим завданням Н.Назарбаєв назвав науково-технічну взаємодію, спільну підготовку наукових інженерних кадрів, "здатних вирішувати складний комплекс водогосподарських екологічних проблем".
"Системна робота за цими напрямками може забезпечити надійний фундамент для ефективної співпраці у формуванні сталого правового режиму вирішення соціальних та екологічних проблем, налагодженні економічних операцій та інтеграції в басейнах транскордонних річок", - підсумував глава держави.