16:58 11.10.2018

Генпрокуратура України склала повідомлення про підозру причетним до незаконного позбавлення волі Сенцова й інших українців

2 хв читати
Генпрокуратура України склала повідомлення про підозру причетним до незаконного позбавлення волі Сенцова й інших українців

Генеральна прокуратура України повідомляє, що 10 жовтня склала повідомлення про підозру стосовно "прокурора Республіки Крим" Наталії Поклонської та заступника голови Київського райсуду Сімферополя АР Крим Д.Діденка - за ч. 3 ст. 146 КК України.

"У кримінальному провадженні за фактами незаконного позбавлення волі громадян України А.Сенцова, О.Кольченка, О.Чирнія, Г.Афанасьєва, процесуальне керівництво в якому здійснює Генеральна прокуратура України, зібрано докази, достатні для повідомлення про підозру зазначеним особам", - ідеться в оприлюдненому в четвер на сайті Генпрокуратури України повідомленні.

Так, повідомляють в українському наглядовому відомстві, Н.Поклонська після вступу в злочинну організацію, створену посадовими особами органів влади РФ, метою діяльності якої була зміна меж території України, організувала незаконне переслідування громадян України, котрі обстоювали суверенітет і територіальну цілісність України, особисто взяла участь у судовому засіданні та підтримала клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою О.Сенцову, О.Кольченку, О.Чирнію, Г.Афанасьєву, а заступник голови Київського районного суду м. Сімферополя АР Крим Д.Діденко обрав ці запобіжні заходи.

У Генпрокуратурі нагадують, що за нормами ч.2 ст.9 закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.

Згідно з приписами ч. 3 цієї статті будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими ч. 2 цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.

"Крім цього, зазначені дії Н.Поклонської та Д.Діденка вчинені всупереч нормам міжнародного права, сокрема ч. 4 ст. 2 Статуту ООН, Декларації Генеральної асамблеї ООН від 09.12.1981 № 36/103, резолюцій від 16.12.1970 № 2734 (XXV), від 21.12.1965 № 2131 (XX), від 14.12.1974 № 3314 (XXIX)", - ідеться в повідомленні.

У ГПУ додали, що в кримінальному провадженні триває збирання доказів для оголошення підозр решті осіб, причетних до незаконного позбавлення волі та катування громадян України на тимчасово окупованих територіях.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА