16:58 11.10.2018

Генпрокуратура України склала повідомлення про підозру причетним до незаконного позбавлення волі Сенцова й інших українців

2 хв читати
Генпрокуратура України склала повідомлення про підозру причетним до незаконного позбавлення волі Сенцова й інших українців

Генеральна прокуратура України повідомляє, що 10 жовтня склала повідомлення про підозру стосовно "прокурора Республіки Крим" Наталії Поклонської та заступника голови Київського райсуду Сімферополя АР Крим Д.Діденка - за ч. 3 ст. 146 КК України.

"У кримінальному провадженні за фактами незаконного позбавлення волі громадян України А.Сенцова, О.Кольченка, О.Чирнія, Г.Афанасьєва, процесуальне керівництво в якому здійснює Генеральна прокуратура України, зібрано докази, достатні для повідомлення про підозру зазначеним особам", - ідеться в оприлюдненому в четвер на сайті Генпрокуратури України повідомленні.

Так, повідомляють в українському наглядовому відомстві, Н.Поклонська після вступу в злочинну організацію, створену посадовими особами органів влади РФ, метою діяльності якої була зміна меж території України, організувала незаконне переслідування громадян України, котрі обстоювали суверенітет і територіальну цілісність України, особисто взяла участь у судовому засіданні та підтримала клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою О.Сенцову, О.Кольченку, О.Чирнію, Г.Афанасьєву, а заступник голови Київського районного суду м. Сімферополя АР Крим Д.Діденко обрав ці запобіжні заходи.

У Генпрокуратурі нагадують, що за нормами ч.2 ст.9 закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.

Згідно з приписами ч. 3 цієї статті будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими ч. 2 цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.

"Крім цього, зазначені дії Н.Поклонської та Д.Діденка вчинені всупереч нормам міжнародного права, сокрема ч. 4 ст. 2 Статуту ООН, Декларації Генеральної асамблеї ООН від 09.12.1981 № 36/103, резолюцій від 16.12.1970 № 2734 (XXV), від 21.12.1965 № 2131 (XX), від 14.12.1974 № 3314 (XXIX)", - ідеться в повідомленні.

У ГПУ додали, що в кримінальному провадженні триває збирання доказів для оголошення підозр решті осіб, причетних до незаконного позбавлення волі та катування громадян України на тимчасово окупованих територіях.

Загрузка...

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Трамп сповістив Конгрес США про введення надзвичайного стану

"Російські залізниці" просять скасувати санкції на українські двигуни і енергогенератори

Уругвай упровадив безвізовий режим для українців

Оголошено переможців конкурсу на посаду голови та заступника голови Державної судової адміністрації

Французька картина "Синоніми" удостоєна призу Міжнародної федерації кінопреси на Берлінале

Чергу в дитсадки в Україні скорочено на 63 тис. місць з 2016 року

Гройсман про стосунки з Порошенком: Вони абсолютно конструктивні

Харківський апеляційний суд розгляне питання про підсудність справи екс-начальника університету повітряних сил Алімпієва

Мангер вийшов із СІЗО під заставу

Завершено розслідування справи про розголошення держтаємниці правоохоронцями, які в січні 2014 року організовували затримання "автомайданівців"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА