Інтерфакс-Україна
12:32 24.10.2018

Прокурор АРК: До кінця року розраховуємо отримати матеріали з Середньої Азії щодо депортації татар для завершення розслідування справи Сталіна-Берії

2 хв читати
Прокурор АРК: До кінця року розраховуємо отримати матеріали з Середньої Азії щодо депортації татар для завершення розслідування справи Сталіна-Берії

Прокуратура АРК очікує низку історичних документів і результати слідчих дій у Казахстані й Узбекистані, після чого має намір завершити розслідування справи проти радянських діячів Йосипа Сталіна та Лаврентія Берії через депортацію кримських татар.

В ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" прокурор АРК Гюндуз Мамедов нагадав, що метою розслідування цієї справи є відновлення історичної справедливості та належна правова оцінка тих подій.

"Не говорити про винність цих осіб, все одно, що сказати, що не було злочину. Але злочин мав місце бути. Є жертви, є потерпілі, права яких має бути відновлено, наскільки це можливо", - наголосив він.

"Провадження перебуває на стадії завершення. На жаль, наразі ми не можемо завершити його повністю, оскільки наші клопотання, направлені до Казахстану, Узбекистану та РФ, до цього часу виконані", - розповів прокурор АРК.

За словами Г.Мамедова, в рамках міжнародно-правових доручень прокуратура АРК звернулася про надання низки історичних документів, а також проведення слідчих дій на території цих країн.

Відповідаючи на запитання про те, чи можна завершити розслідування без інформації від РФ із цього приводу, прокурор АРК сказав: "Думаю, що так. Уже на сьогодні зібрано велику кількість матеріалів. Слідчі прокуратури тривалий час працювали в архівах, з історичними матеріалами".

Він додав: "Сподіваємося, що цього року нам нададуть матеріали (з Середньої Азії - ІФ), і ми зможемо завершити кримінальне провадження".

Г.Мамедов нагадав, що в рамках розслідування цієї справи також здійснювалася історико-демографічна експертиза.

Як повідомлялося, українська прокуратура підписала підозру Й.Сталіну та Л.Берії в здійсненні геноциду з огляду на депортацію кримських татар - ч. 1 ст. 442 КК.

У грудні 2015 року прокуратура АР Крим розпочала розслідування у кримінальному провадженні за фактом насильницького переселення в 1944 році кримськотатарського народу та представників інших національних груп із території Кримської АРСР.


Повну версію інтерв'ю буде оприлюднено на сайті агентства у відкритому доступі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Берліні проходять розширені переговори лідерів України та Європи з представниками США

Кошта за результатами переговорів у Берліні: ми віддані роботі над угодою щодо припинення війни

Трамп заявив про "гарну розмову" з європейськими лідерами та прогрес у переговорах з РФ

Європа оприлюднила план гарантій безпеки для України з шести пунктів та застерегла проти зміни її кордонів силою

Раді рекомендують ухвалити закон про Кіберсили ЗСУ – нардеп

Зеленський: Ми обговорюємо гарантії безпеки. І перед тим, як робити ті чи інші кроки на полі бою, військо й цивільне населення повинні мати чітке розуміння

Європа оприлюднила план гарантій безпеки для України з шести пунктів та застерегла проти зміни її кордонів силою

У Києві відбулася презентація документального фільму про спецоперацію ГУР з повернення українських жінок та дітей із Сирії

Наступний раунд переговорів щодо України може відбутися в Маямі – ЗМІ

Юрчишин оприлюднив список журналістів, за якими стежили фігуранти справи Міндіча

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА