Інтерфакс-Україна
15:59 26.10.2018

Держрегуляторна служба у 2018 р. виконала 50 перевірок контролюючих органів за скаргами бізнесу

2 хв читати

Державна регуляторна служба (ДРС) провела у 2018 році близько 50 перевірок контролюючих органів за скаргами бізнесу, причому майже в усіх випадках було встановлено порушення.

"Коли до нас надходить скарга від бізнесу, що його права порушені, ми виходимо на перевірку до органу. Близько 50 перевірок ми провели цього року за скаргами та планових, але вони базуються на анонімних зверненнях", - сказала голова ДРС Ксенія Ляпіна під час підписання меморандуму про модернізацію інспекційного порталу в Києві в п'ятницю.

Як уточнили агентству в прес-службі ДРС, майже за кожним випадком було виявлено порушення інспектувальних органів.

За словами К.Ляпіної, інспекційний портал до кінця поточного року працюватиме в експериментальному режимі, а з 2019-го планується запустити його в штатному режимі. Для цього він має бути підключений до адміністрування "Національними інформаційними системами".

Наразі на порталі розміщено інформацію про перевірки 26 з 33 інспекційних органів.

"Боротьба (за переорієнтацію контролюючих органів на ризикоорієнтований підхід - ІФ) видається майже епічною. Деякі органи перебудовуються і все-таки роблять кроки до ризикоорієнтованої роботі у сфері перевірок. Наприклад, ДСНС - з пожежної безпеки. Вони "відмінники" в цьому плані - не тільки встигли вчасно підготувати та провести постанову Кабміну про своїї групи ризиків, а й уже підготували уніфіковані акти, тобто зрозумілий і прозорий "чек-лист" для самоперевірки бізнесу", - зазначила К.Ляпіна.

Однак вона також вказала на суттєві проблеми з переходом на ризикоорієнтований підхід.

"Наприклад, інспекція праці або Державна фіскальна служба, яка взагалі "не бачить" ні системи, ні процедури. Хоча іноді, виявляється, "бачить" - коли стикається з окремими судовими рішеннями. Тоді раптово починає перебудовуватися", - пояснила К.Ляпіна.

Як зазначив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, до початку роботи порталу 99% перевірок завершувалися штрафними санкціями щодо компаній, тоді як нині цей показник знизився приблизно до 60%. При цьому він зазначив, що і цей показник теж досить високий.

"Але таке зниження від початку року кількості виявлених порушень за рахунок прозорості, більшої підзвітності, необхідності вносити ці дані - це відчутний результат", - зазначив він.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив про плани завершити реформу системи перевірок до кінця 2018 року й повноцінне впровадження ризикоорієнтованої системи перевірок до цього часу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міністри фінансів та голови центробанків G7 підтвердили підтримку України у спільній заключній заяві за результатами саміту

Рух потягів на дільниці Ясіня-Вороненко тимчасово припинено через провал породи і просадку колії - Укрзалізниця

Глава МВФ обговорила з міністром фінансів України реформи для підтримки мобілізації доходів

Рух потягів на дільниці Ясіня-Вороненко тимчасово припинено через провал породи і просадку колії - Укрзалізниця

З початку доби Сили оборони відбили 101 ворожу атаку - Генштаб

Іспанська поліція вважає, що у кілера, який убив Портнова було два спільники - ЗМІ

Технологічні сили України звернулися з відкритим листом до президента з проханням зняти заборону на контрольований експорт вітчизняного озброєння

Одну людину поранено внаслідок атаки ворожого дрона в Запорізькій області – ОВА

Продюсер Бардаш засуджений до 10 років позбавлення волі за підтримку російської агресії проти України

Сибіга: Нові агресивні заяви Путіна про "буферну зону" явно відкидають мирні зусилля

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА