Інтерфакс-Україна
15:42 15.11.2018

У Латвії затримали екс-президента "Міського комерційного банку"

2 хв читати
У Латвії затримали екс-президента "Міського комерційного банку"

За запитом української сторони правоохоронні органи Латвійської Республіки затримали президента та одного з власників ВАТ "Міський комерційний банк" (CityCommerce Bank) Рейніса Тумовса, який перебував у міжнародному розшуку.

Як повідомляється в четвер на сайті Нацполіції України, оперативники департаменту захисту економіки та слідчі Головного слідчого управління Нацполіції зібрали докази причетності керівників цієї фінустанови та комерційних структур до виведення та привласнення активів банку. Сума завданих збитків сягає майже 300 млн грн.

"Під час слідства було встановлено, що протягом 2013-2014 років посадові особи видали кредити фіктивним фірмам, а кошти легалізували через підконтрольні їм комерційні структури. Зокрема, фіктивним підприємствам надавали кредити під забезпечення майна, вартість якого була завищена в десятки разів", - йдеться в інформації.

Обом банкірам було повідомлено про підозру: президенту - одному з власників - ВАТ "Міський комерційний банк" за ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) КК України, а голові правління за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

Крім того, керівникам фіктивних підприємств також було повідомлено про підозру за ст. 205 (фіктивне підприємство) КК України.

У 2017 році керівників банку було оголошено в міжнародний розшук. У жовтні 2018 р. правоохоронні органи Латвійської Республіки затримали президента ПАТ "Міський комерційний банк" (CityCommerce Bank). Нині йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном один рік.

"Також встановлено, що голова правління банківської установи, отримавши громадянство РФ, поїхав на тимчасово окуповану територію АР Крим", - йдеться в повідомленні.

Нині співробітники департаменту захисту економіки та слідчі ГСУ Нацполіції України готують матеріали про екстрадицію затриманого в Латвії банкіра.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти обстріляли 14 населених пунктів Запорізької області, четверо постраждалих - Федоров

15 червня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Кремінь про порушення мовного закону на концерті в Києві: це про національну гідність і відповідальність буде

Іранський режим двічі намагався вбити Трампа, заявляє Нетаньягу

У Берліні напали на українця через національність - поліція

Трамп відреагував на стрілянину в Міннесоті, де вбито представницю демократів та поранено сенатора штату

Через черговий ракетний удар Ірану по Ізраїлю загинули троє людей і щонайменше 14 поранених

Напередодні саміту G7 президентка ЄК і Трамп обговорили ситуацію на Близькому Сході та в Україні

Окупанти втратили 210 військових на покровському напрямку, ще один бій триває - Генштаб

Ізраїльські сили ППО збивають ракети, запущені з території Ірану

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА