13:06 21.11.2018

Горбатюк про розслідування справ Майдану: Ми перейшли екватор, йдемо до завершення, але багато ще треба зробити

2 хв читати
Горбатюк про розслідування справ Майдану: Ми перейшли екватор, йдемо до завершення, але багато ще треба зробити

Розслідування злочинів проти учасників Євромайдану не стало справою державного пріоритету, але буде зроблено все для завершення розслідування, наголошує начальник управління спецрозслідування Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

На брифінгу в середу в Києві він зазначив, що закиди на адресу слідства щодо неналежного розслідування справ Майдану та відсутності результатів несправедливі. За його словами, всього у країні розслідуються 4700 епізодів злочинів, скоєних проти учасників протесту.

"На сьогодні більшу частину злочинів розкрито... встановлено обставини, виконавців, організаторів, пособників", - сказав С.Горбатюк.

Він наголосив, що повідомлено про підозру 442 особам, щодо 289 підозрюваних справи направлено до суду.

За словами С.Горбатюка, під вартою у справах Майдану перебувають 13 осіб, визнано винними судом 52 осіб, дев’ятьох засуджено до позбавлення волі.

Водночас він визнав, що вбивства Сергія Нігояна, Михайла Жизневського та Романа Сеника досі не розкрито. "Тут не можу похвалитися результатом роботи... але можу сказати, що ми рухаємося до результату", - додав він.

Начальник управління спецрозслідування знову висловив нерозуміння ситуації, коли підозрювані в справах Майдану продовжують залишатися в структурі МВС та Національної поліції, зокрема на керівних посадах, таких підозрюваних 33 людини. Також, за словами С.Горбатюка, один аз підозрюваних – діючий співробітник СБУ.

Крім того, начальник управління дорікнув судовій інстанції в затягуванні розгляду таких справ у суді. Він наголосив, що реформування управління спецрозслідування не сприяло ефективності розслідування.

"Розслідування злочинів Майдану не стало справою державного пріоритету", - висловив жаль С.Горбатюк, однак запевнив: "Ми перейшли екватор, рухаємося до завершення розслідування, але нам багато ще треба зробити... ми робитимемо все можливе, щоб точку було поставлено".

У свою чергу заступник генерального прокурора Анжела Стрижевська парирувала С.Горбатюку за багатьма пунктами. За її словами, є "багато питань" до слідства в частині розслідування справи щодо Р.Сеника, а співробітник СБУ, якого згадував С.Горбатюк, наразі перебуває в зоні проведення Операції об'єднаних сил. "Зокрема це (неможливість проведення слідчих дій з цією людиною - ІФ) - це питання до організації слідства", - зазначила заступник генпрокурора.

Що стосується процесу реорганізації департаменту, що займається розслідуванням справ Майдану, то, як запевнила А.Стрижевська, "жодного злого наміру не було".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА