12:12 06.12.2018

Канцелярія прокурора МКС має намір найближчим часом завершити аналіз юрисдикції у справах України щодо Криму та Донбасу

3 хв читати
Канцелярія прокурора МКС має намір найближчим часом завершити аналіз юрисдикції у справах України щодо Криму та Донбасу

Канцелярія прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) планує завершити найближчим часом аналіз предметної юрисдикції в справах України щодо Криму та Донбасу і винести висновок про їхню прийнятність для розгляду судом.

"Найближчим часом канцелярія прокурора планує завершити аналіз предметної юрисдикції щодо ситуації і в Криму, і на сході України з метою винесення відповідного висновку прийнятності юрисдикції суду", - йдеться в звіті про дії за попереднім розслідуванням за 2018 рік, оприлюдненому в четвер.

Так, офіс прокурора продовжить збирати доступну інформацію, що стосується судових розглядів на рівні національного законодавства, а також співпрацювати з органами влади України, громадянським суспільством та іншими зацікавленими сторонами.

Там також нагадали, що Україна не ратифікувала Римський статут.

"З огляду на те, що Україна визнала юрисдикцію МКС на необмежений термін, канцелярія прокурора також продовжить реєстрацію обвинувачень у злочинах, скоєних в Україні, в тій мірі, в якій вони підпадають під юрисдикцію суду", - уточнили в канцелярії.

У цьому звіті було підтверджено оцінку 2016 року, що ситуація на території Криму та Севастополя є міжнародним збройним конфліктом між Україною та Російською Федерацією.

"Згідно з оцінкою канцелярії прокурора, до ситуації в Криму залишається застосовним право міжнародних збройних конфліктів і після 18 березня 2014 року, оскільки в Криму і Севастополі фактично зберігається стан окупації", - пояснюють в офісі прокурора.

У канцелярії прокурора зазначають, що з 2016 року бачать у конфлікті на Донбасі ознаки міжнародного збройного конфлікту.

"Інтенсивність бойових дій між українськими урядовими військами й антиурядовими збройними елементами на сході України досягла такого рівня, який тягне за собою можливість застосування до нього права збройних конфліктів, і що збройні групи, які діють на сході України, включаючи "ЛНР" і "ДНР", досить організовані, щоб розглядатися як сторони неміжнародного збройного конфлікту. Канцелярія прокурора також дійшла до висновку, що приклади прямого військового протистояння між збройними силами Російської Федерації та України вказують на те, що, принаймні, з 14 липня 2014 року на сході України, паралельно з неміжнародним конфліктом, має місце міжнародний збройний конфлікт", - пояснюють у канцелярії.

Зокрема, здійснюється аналіз понад 1,2 тис. конкретних випадків злочинних дій.

"Канцелярія прокурора зареєструвала понад 1200 випадків ймовірних злочинів, скоєних у контексті подій на сході України за період із 20 лютого 2014 року. Хоча більшість із таких випадків мали місце в найінтенсивніший період бойових дій у 2014 і 2015 роках", - наголошується в звіті.

Як повідомлялося, 16 листопада 2018 року заступник генерального прокурора України Дмитро Сторожук заявив, що повноцінне співробітництво України та Міжнародного кримінального суду (МКС) щодо притягнення до відповідальності винних у злочинах на Донбасі та в Криму можливим буде лише після ратифікації Римського статуту.

Загрузка...

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Трамп сповістив Конгрес США про введення надзвичайного стану

"Російські залізниці" просять скасувати санкції на українські двигуни і енергогенератори

Уругвай упровадив безвізовий режим для українців

Оголошено переможців конкурсу на посаду голови та заступника голови Державної судової адміністрації

Французька картина "Синоніми" удостоєна призу Міжнародної федерації кінопреси на Берлінале

Чергу в дитсадки в Україні скорочено на 63 тис. місць з 2016 року

Гройсман про стосунки з Порошенком: Вони абсолютно конструктивні

Харківський апеляційний суд розгляне питання про підсудність справи екс-начальника університету повітряних сил Алімпієва

Мангер вийшов із СІЗО під заставу

Завершено розслідування справи про розголошення держтаємниці правоохоронцями, які в січні 2014 року організовували затримання "автомайданівців"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА