Інтерфакс-Україна
19:51 09.01.2019

Коболєв пропонує створити єдину базу споживачів газу з доступом до неї всіх учасників ринку

2 хв читати
Коболєв пропонує створити єдину базу споживачів газу з доступом до неї всіх учасників ринку

Голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв пропонує створити єдину базу споживачів природного газу з доступом до неї всіх учасників ринку.

"Є єдиний варіант, який вважаю правильним: генерування кодів споживачів має здійснювати державна компанія "Укртрансгаз", у якої має бути єдина база. База даних має бути доступною всім учасникам ринку, вона має бути відкритою. Тоді невеликі споживачі зможуть вільно переходити від одного постачальника до іншого", - сказав він в інтерв'ю "5 каналу" в середу ввечері.

За його словами, створенню такої бази на сьогодні противляться облгази. "Це невигідно монополістам-облгазам, які наразі тримають цих споживачів, не розкривають нікому їхні реальні коди, шантажуючи їх відключенням, якщо вони спробують перейти до іншого постачальника", - зазначив А.Коболєв.

Голова НАК додав, що для компанії питання отримання доступу до кінцевого споживача є одним із стратегічних на 2019 рік.

А.Коболєв знову нагадав, що відсутність повного та коректного переліку споживачів затягує терміни запуску ринку добового балансування газу, востаннє перенесеного з 1 грудня 2018 року на 1 березня 2019 року.

"Без його перевірки і без того, що цей перелік буде завантажено до центральної бази "Укртрансгазу", ми не можемо гарантувати, що у всіх споживачів буде газ. Облгази не подали до цієї бази всіх споживачів. Наприклад, майже сотню клієнтів "Нафтогазу", а це - теплова генерація, в цій базі було відсутнє. Якби запустили систему працювати з 1 грудня, то всі клієнти, яких у базі немає, просто не змогли б отримати газ, їх би відключили", - пояснив він.

Як повідомлялося, раніше НКРЕКП уже двічі відкладала перехід на добове балансування газу: спочатку з 1 серпня на 1 жовтня, а потім - на 1 грудня 2018 року. При цьому недостовірність/некоректність даних, які надають оператори ГРС, стала однією з причин перенесення старту добового балансування на 1 грудня.

У відведений термін оператор ГТС мав здійснити всебічне тестування інформаційної платформи для добового балансування, її доопрацювання. У свою чергу обл- і міськгази мають забезпечити наповнення системи даними споживачів, проте так і не виконали в повному обсязі свої зобов'язання.

Балансування газової системи - це встановлення та усунення різниці між обсягами газу, що надійшли до неї через точки входу та були відібрані з неї через точки виходу. Балансування здійснюється адресно, з урахуванням даних споживання всіх постачальників і споживачів газу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти не дотримувались оголошеного перемир’я і 10 травня спробували штурмувати на куп'янському напрямку – ОТУ "Харків"

Єврорада схвалила висновки щодо оцінки дій політики згуртованості на підтримку українських біженців у Європі

В найближчі дві доби в Україні очікується прохолодна дощова погода, подекуди – заморозки на ґрунті

ЄС може ухвалити 17-й пакет санкцій для РФ вже 20 травня – високопосадовий європейський дипломат

Польські перевізники анонсували акцію протесту біля ПП "Ягодин-Дорогуськ", рух вантажівок може бути ускладнено

Зеленський запросив Папу Римського Лева ХІV здійснити візит в Україну

Німеччина очікує від Росії припинення вогню, а потім готовності до переговорів щодо миру - глава МЗС

Глава МЗС Польщі: На агресора необхідно чинити тиск, щоб він відмовився від своїх цілей в Україні

Робоча група Україна-ЄС з питань співробітництва в ОПК розпочне роботу вже в цей понеділок

Сирський нагородив головнокомандувача ЗС Норвегії "Хрестом заслуги"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА