20:04 10.01.2019

Google не зобов'язаний гарантувати видалення посилань з пошукової видачі за межами ЄС

2 хв читати
Google не зобов'язаний гарантувати видалення посилань з пошукової видачі за межами ЄС

Європейський суд може пом'якшити підхід до застосування законодавства щодо так званого "права на забуття" - видаленні посилань з пошукової видачі за запитом користувачів.

Пошуковик Google не зобов'язаний гарантувати дотримання цього права користувачам за межами Європейського союзу, йдеться в опублікованому в четвер висновку генерального адвоката вищої судової інстанції ЄС Мацея Шпунара (Maciej Szpunar).

"Я не вважаю за доцільне давати положенням законодавства ЄС настільки широке тлумачення з тим, щоб вони отримали силу за межами 28 держав-членів", - написав М.Шпунар.

У 2014 році "право на забуття" (також "право бути забутим") стало частиною законодавства Євросоюзу. А в 2015 році Європейський суд зобов'язав інтернет-пошуковики видаляти посилання на інформацію про громадян на їхню вимогу, якщо така інформація застаріла, є помилковою або порушує їх право на недоторканність особистого життя.

Однак європейські прихильники свободи слова порівнювали такий підхід з цензурою в інтернеті. За цей час Google отримав майже 3 млн запитів від користувачів у країнах ЄС.

"Є реальний ризик звести свободу слова до найменшого спільного знаменника в Європі і в усьому світі", - вважає М.Шпунар.

Google вже кілька років сперечається з французьким регулятором про застосування цього права, зокрема, про те, чи слід поширювати жорсткі норми ЄС на користувачів у всьому світі. Після того, як регулятор оштрафував компанію на 100 тис. євро в 2016 році, справа була передана до Європейського суду.

Якщо в подальшому Європейський суд підтримає висновок генерального адвоката, Google і його материнська компанія Alphabet здобудуть важливу перемогу в цій боротьбі.

Партнер юрфірми Linklaters в Лондоні Річард Камблі в повідомленні CNBC зазначив, що рішення Європейського суду матиме масштабні наслідки по всьому світу.

В системі Європейського суду як вищої судової інстанції ЄС поряд з суддями є 11 генеральних адвокатів, які проводять попередній розгляд справ і виносять консультативні висновки. Висновок генерального адвоката не має обов'язкової сили і є проміжним рішенням у справі. Остаточне рішення виноситься Європейським судом як правило, протягом 4-6 місяців.

У більшості випадків Європейський суд погоджується з висновком генерального адвоката, однак у судовій практиці блоку були й винятки, коли рішення виявлялися діаметрально протилежними.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Експертна група з мовної політики закликає владу утриматися від ревізії закону про українську мову

У разі рішення КС щодо неконституційності указу постане питання про виділення нової суми на проведення виборів - Сліпачук

Кабмін підвищив збори за реєстрацію об'єктів інтелектуальної власності

ВАКС із початком роботи може отримати 3,5 тис. справ, така кількість нереальна для розгляду

Бойовики на Донбасі саботують пропуск людей через лінію розмежування, створюючи "поривчастий" рух

Fitch підтвердило Львову рейтинг "В-" із прогнозом "стабільний"

П'яного чоловіка, який погрожував підірвати будинок у Димері, знешкодили правоохоронці Київщини

Поліція перевіряє інформацію про мінування 38 об'єктів у Харкові та області

Громадськість рекомендує владі змінити підходи до перетину лінії зіткнення та переміщення товарів через КПВВ

Гендиректором ZIK стала продюсер Вітрук, телеканал розпочинає переформатування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА