20:21 15.01.2019

Омбудсмен України висловила членам РПЛ побоювання з приводу здоров'я утримуваних в РФ українських моряків, Рада перевірить їхній стан

2 хв читати
Омбудсмен України висловила членам РПЛ побоювання з приводу здоров'я утримуваних в РФ українських моряків, Рада перевірить їхній стан

Уповноважений Верховної Ради України Людмила Дениісова у вівторок провела зустріч з членами Ради з прав людини при президентові РФ, повідомила відповідальний секретар РПЛ Ірина Кіркора.

"Людмила Денісова сьогодні зустрічалася з членами Ради. Я була присутня на зустрічі як відповідальний секретар, також був присутній Олександр Брод як голова комісії з міжнародного співробітництва у сфері прав людини", - сказала І.Кіркора "Інтерфаксу".

Вона зазначила, що на зустрічі обговорювали конструктивну взаємодію, що склалася між уповноваженим і Радою, листи, які були спрямовані Л.Денісовій, а також конкретні ситуації, кейси, які цікавили кожну сторону.

"Найголовніше - розуміння один від одного у сфері захисту прав людини на своїх територіях", - додала відповідальний секретар РПЛ.

За її словами, Л.Денісова повідомила, що у вівторок була в суді, де розглядалася продовження арешту українським військовополоненим морякам, а також висловила занепокоєння щодо тих з них, у кого є проблеми зі станом здоров'я.

"Зараз Рада реагуватиме на її звернення. Думаю, можливе відвідування, член РПЛ Єва Меркачева входить до складу ОНК Москви, а також звернення на ім'я директора ФСВП Корнієнка за підписом Михайла Федотова", - повідомила І.Кіркора.

У свою чергу Л.Денісова після візиту до РПЛ заявила "Інтерфаксу", що поки що не отримала офіційні медичні документи про здоров'я моряків і що вона знає про їхній стан "на словах", про що, зокрема, йшлося на зустрічі.

"Такі довідки, швидше за все, є в кримінальній справі, але від нас їх чомусь закривають", - пояснила омбудсмен.

"Ми говорили про те, що від нас хочуть довідки про стан здоров'я деяких російських ув'язнених, які перебувають у нас в Україні. На це я відповіла, що привезла їх, але віддам, коли отримаю свої. Я думаю, це абсолютно нормально - працювати на паритеті і на умовах взаємоповаги", - додала Л.Денісова.

Раніше у вівторок Лефортовський суд Москви залишив під вартою до 24 квітня 12 українських військовополонених моряків: Д.Гриценко, Андрія Драча, В'ячеслава Зінченка, Михайла Власюка, а також Романа Мокряка, Євгена Семідоцького, Андрія Оприска, Сергія Цибізова, Андрія Шевченка, Богдана Головаша, Сергія Попова та Володимира Терещенка. Пізніше суд прийме рішення за клопотаннями про продовження арешту на три місяці ще 12 морякам.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА