Інтерфакс-Україна
19:06 30.01.2019

В Естонії дозволили одружуватися, розлучатися і вступати в спадок через відеозв'язок із нотаріусом

1 хв читати
В Естонії дозволили одружуватися, розлучатися і вступати в спадок через відеозв'язок із нотаріусом

Парламент Естонії затвердив у середу поправки до закону "Про нотаріальне посвідчення, що дозволяє здійснювати певні види нотаріальних дій без фізичної присутності клієнта, використовуючи відеоміст.

Згідно з оновленим законом, до законодавства вводиться новий вид нотаріального посвідчення: відеоміст між нотаріусом і клієнтом, причому клієнтові більше не потрібно буде фізично зустрічатися з нотаріусом.

Через відеоміст тепер можна буде подавати заяви про взяття шлюбу або його розірвання, вступ у спадок або відмову від нього, відчуження частки участі в товаристві з обмеженою відповідальністю, завіряти довіреності, пов'язані з переданням майна в заставу тощо.

Для дистанційного завірення Нотаріальної палатою розроблено спеціальну програму. Увійти в неї можна за допомогою ідентифікаційної ID-картки, електронного посвідчення особи або електронного посвідчення особи електронного резидента.

Нотаріально завірити угоду через відеоміст можна буде тільки в приміщеннях естонських дипломатичних представництв. На період тестування виділено три диппредставництва: в Гельсінкі, Нью-Делі та Стокгольмі.

У новій формі нотаріального діловодства можуть бути зацікавлені електронні резиденти та громадяни Естонії, котрі проживають за кордоном. У 2016 році їх налічувалося 130000 осіб.

За прийняття законопроекту проголосували 76 депутатів парламенту зі 101. Тих, хто був проти та утримався, не було, двоє депутатів не взяли участі в голосуванні.

Оновлений закон набуде чинності з 1 лютого 2020 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга обговорив з головами МЗС Латвії та Польщі посилення тиску на РФ та зміцнення безпеки України

Рубіо повідомив Рютте, що за відсутності прогресу США відійдуть від "зусиль, спрямованих на посередництво в досягненні миру"

У шорт-листі кандидатів на главу "Укренерго" залишилися чинний керівник та ще два її представники

Дуда заявив про прагнення включити Польщу у французьку систему ядерного стримування

Трамп заявив, що США можуть вийти із переговорного процесу щодо врегулювання війні РФ проти України

ЗСУ отримали понад 200 багі зі сталі "Метінвесту", наразі автівки отримали прикордонники

У Харкові 113 постраждалих, серед них 9 дітей

РФ та Україна планують обмін 246 на 246 полонених у суботу

Сибіга та Каллас скоординували зусилля напередодні майбутніх міжнародних подій

Литва зміцнить Сувалкський коридор - Міноборони

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА