11:48 08.02.2019

І.Геращенко: Україна продовжить "вичавлювати" росіян з усіх місій до деокупації Криму та Донбасу

2 хв читати
І.Геращенко: Україна продовжить "вичавлювати" росіян з усіх місій до деокупації Криму та Донбасу

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко у відповідь на реакцію керівництва Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ щодо заборони громадянам РФ бути офіційними спостерігачами на виборах в Україні наголосила, що українська сторона продовжить позбавляти росіян права брати участь у місіях до моменту деокупації Криму та Донбасу.

"Я як співавтор закону про заборону спостерігачів від РФ на наших виборах задоволена вчорашнім голосуванням ВР. Ми й надалі будемо вичавлювати росіян з усіх місій до моменту деокупації Криму і Донбасу. І нагадувати ОБСЄ та іншим організаціям, що не варто підігравати злу й дозволяти РФ дискредитувати ці організації та сприяти їхній деградації", - написала І.Геращенко на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю.

Вона нагадала, що українські учасники мінських груп послідовно боролися за зменшення кількості росіян у Спеціальній моніторинговій місії (СММ) ОБСЄ. "Дивний збіг: щойно змінився склад СММ і там стало менше росіян і їхніх сателітів, СММ відразу почала фіксувати колони російської техніки, нові радіолокаційні російські комплекси тощо", - додала перший віце-спікер парламенту.

Як повідомлялося, 7 лютого Верховна Рада ухвалила закон, яким заборонила громадянам Російської Федерації та особам, запропонованим російською стороною, бути офіційними спостерігачами на президентських, парламентських і місцевих виборах в Україні.

Згідно з документом, офіційним спостерігачем від іноземних держав і міжнародних організацій не може бути громадянин (підданий) держави, яка визнана Верховною Радою державою-агресором або державою-окупантом. Крім того, спостерігачем не зможе бути особа, запропонована державою-агресором або державою-окупантом.

Раніше БДІПЛ ОБСЄ передало до МЗС України електронний список довгострокових спостерігачів на президентських виборах, до якого включено двох кандидатів від Росії - жінок, 1990 та 1985 р. н.

Директор БДІПЛ ОБСЄ Інгіборг Солрун Гісладоттір висловила жаль щодо ухвалення Верховною Радою закону, який забороняє громадянам РФ бути офіційними спостерігачами на виборах в Україні, зокрема у складі місії БДІПЛ.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА