Інтерфакс-Україна
07:41 12.02.2019

У Страсбурзі почнуться переговори Ради ЄС і Європарламенту щодо газової директиви

3 хв читати
У Страсбурзі почнуться переговори Ради ЄС і Європарламенту щодо газової директиви

У Страсбурзі у вівторок почнуться переговори румунського головування Ради ЄС від імені країн Євросоюзу з Європарламентом щодо змін європейської газової директиви на основі пропозиції Єврокомісії, повідомив голова комітету ЄП з питань промисловості, досліджень та енергетики Єжи Бузек.

"Я вітаю позитивні новини з Ради (ЄС - ІФ) - румунське головування отримало мандат на переговори щодо перегляду газової директиви! Я дуже розраховую на конструктивний тріалог (Рада ЄС, Європарламент, Єврокомісія - ІФ) у вівторок в Страсбурзі", - заявив у своєму "Твіттері" європейський депутат після засідання 8 лютого в Брюсселі Комітету постійних представників країн ЄС (Coreper), який погодив мандат на переговори щодо внесення поправок в європейську директиву з газу.

Пропозицію Єврокомісії щодо зміни газової директиви ЄС було висунуто в листопаді 2017 року. Вона була направлена на те, щоб застосувати однакові правила європейського законодавства в галузі енергетики до всіх газопроводів з третіх країн або в треті країни на території Європейського союзу.

В ЄС вважають, що зміни в європейській директиві щодо газу послужать на благо як інвесторам, так і користувачам газової інфраструктури.

"Глобальна мета пропозиції про зміну директиви щодо газу полягає в тому, щоб забезпечити застосування правил, що регулюють внутрішній ринок газу ЄС, до трубопроводів транспортування газу між державою-членом і третьою країною до кордону національної території та вод держави-члена", - сказано в комюніке прес-служби Ради ЄС, випущеному за підсумками засідання Coreper.

"Це дозволить посилити послідовність правової бази ЄС, поліпшити прозорість і забезпечити юридичну безпеку інвесторам, які вкладають кошти в газові інфраструктури, і користувачам мережі", - наголошується в документі.

У ньому уточнюється, що мандат, виданий в результаті обговорення Раді ЄС комітетом постпредів на переговори з Європарламентом зі зміни директиви, визначає процедуру переговорів про угоди між державами-членами ЄС та третіми країнами з експлуатації газопроводів.

Такі угоди, вважають в Брюсселі, могли б дозволити, наприклад, вирішувати проблему можливих невідповідностей між союзним правом і законодавством третіх країн.

"Згідно з пропозицією, держави-члени, які бажають розпочати переговори з третьою країною, щоб укласти, змінити або розширити таку угоду, здатну мати наслідки для загальних правил ЄС, зобов’язані інформувати про це (Європейську) комісію", - пояснюють в Раді ЄС.

У випадках, що стосуються частини угоди, яка може вплинути на правила ЄС, Єврокомісія повинна давати дозвіл державі-члену на ведення офіційних переговорів.

Головний науковий співробітник брюссельського "Інституту Схід - Захід" Данила Бочкарьов, коментуючи раніше "Інтерфаксу" досягнутий країнами ЄС компроміс щодо мандата на переговори, заявив: "Справа, дійсно, зрушила з точки, але це поки нічого не означає. Починається рутинний, нудний і тривалий процес узгодження в рамках тріалогу Рада ЄС - Європарламент - Єврокомісія, який поки незрозуміло, коли і чим закінчиться. Це займе багато часу, не треба вводити себе в оману".

"Нова версія документа дає Німеччині право як першій державі-члену ЄС, на територію якого приходить газопровід ("Північний потік-2" приєднується на території цієї країни до внутрішнього газового ринку ЄС) право застосовувати директиву в своїх територіальних водах. Як вона це робитиме і які саме виключення нададуть "Північному потоку-2", поки що не зрозуміло, та й говорити про це зарано. Важливо, що основні моменти визначатиме Німеччина", - зазначив співрозмовник агентства.

На його думку, проекту цього газопроводу "поки ніщо не загрожує".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Житель Хмельниччини отримав 15 років тюрми за підготовку терактів біля підрозділів ТЦК та Нацгвардії

DeepState: Ворог зміг закріпитися у Кам’янському і проводить штурмові дії на Плавні та Степногірськ

Кількість постраждалих у Харкові зросла до 17-ти

В Єврокомісії наполягають, що інформація про контакт фон дер Ляєн і Зеленського в контексті ситуації навколо НАБУ та САП достовірна

Бійці ДШВ отримали нові комплекси для відновлення бойової техніки від Фонду Порошенка

Очільник МВС і командувач НГУ доповіли Зеленському про основні напрями підготовки нацгвардійців

Мовний омбудсмен Івановська: Наше представництво в регіонах потрібно посилювати

Щонайменше 2 людини загинули і 6 поранені через ворожі обстріли Донеччини

Інформація щодо людей під завалами у Харкові не підтвердилася

З ТОТ вдалося повернути ще одну групу дітей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА