Інтерфакс-Україна
19:25 14.03.2019

Суд продовжив арешт обвинуваченого в підриві офісу угорців на Закарпатті

2 хв читати
Суд продовжив арешт обвинуваченого в підриві офісу угорців на Закарпатті

Колегія суддів Ужгородського міськрайонного суду в четвер задовольнила клопотання процесуального прокурора щодо продовження строку тримання під вартою на 60 діб без можливості внесення застави обвинуваченому в організації підриву 27 лютого 2018 р будівлі "Товариства угорської культури Закарпаття" жителю м.Черкаси, повідомив речник Генпрокуратури Андрій Лисенко.

"У цьому ж судовому засіданні прокурором оголошено обвинувальний акт, а в подальшому, за клопотанням прокурора, судом визначено обсяг доказів, що підлягають дослідженню і порядок їх дослідження", - повідомив А.Лисенко в четвер увечері на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук.

Він нагадав, що йдеться про випадок, який стався 27 лютого 2019 року в Ужгороді на Православній набережній. Зокрема, в ході слідства встановлено, що близько 3.00, здетонував саморобний вибуховий пристрій, який попередньо встановив один із злочинців. В результаті вибуху пошкоджено вікна та фасад будівлі і повністю знищено майно в офісі. Ніхто не постраждав.

В організації даного злочину обвинувачується житель Черкаської області, який з березня 2018 р перебував у міжнародному розшуку і затриманий у серпні того ж року в Дніпропетровській області оперативними працівниками СБУ.

Дії обвинуваченого кваліфіковано за низкою статей: ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 14 і ст. 113 (організація і підготовка до диверсії), ч. 2 ст. 258 (терористичний акт, за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 28 і ч. 1 ст. 263 (організація придбання, перевезення вибухових речовин без передбаченого законом дозволу), ч. 2 ст. 28 і ч. 2 ст. 194 (організація умисного пошкодження майна вчинення групою осіб), ч. 5 ст. 27 і ч. 1 ст. 358 (пособництво в підробці офіційного документа, який видається і засвідчується установою, і який надає права), ч. 4 ст. 358 КК України (використання завідомо підробленого документа).

А.Лисенко зазначив, що також триває судовий розгляд справи щодо двох виконавців цього нападу на "Товариство угорської культури Закарпаття". Їхні дії кваліфіковані як підготовка до диверсії (ст. 14, ст. 113 КК України), теракт (ч. 2 ст. 258 КК України), придбання, перевезення вибухових речовин без передбаченого законом дозволу (ч. 1 ст. 263 КК України) і навмисне пошкодження майна, вчинене групою осіб (ч. 2 ст. 194 КК України).

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глава "Укренерго": Енергетики сьогодні набагато більше готові до найгіршого сценарію – блекауту, який виношує РФ

Російський суд засудив до довічного вісьмох обвинувачених у справі про вибух на Керченському мосту у жовтні 2022р.

Європарламент закликав ЄС взяти на себе більше відповідальності за європейську безпеку та підтримувати мир в Україні

Дебютний Санкційний саміт почав роботу в Києві у четвер

Більшість українців вважає, що за час повномасштабного вторгнення рівень корупції в Україні збільшився

"Укрзалізниця" запускає 11 нових поїздів та додасть 2 млн місць у далекому сполученні у 2026р.

DeepState: на гуляйпільському напрямку наразі вдається стабілізувати ситуацію, оборонці суттєво загальмували просування ворога

Майже 100% батьків першачків подали заяви на "Пакунок школяра"

Латвія виділила додаткові EUR125 тис. на енергетичну допомогу Україні

"Фокстрот" відновив флагманський магазин у Харкові, зруйнований ракетним ударом у 2022 році

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА