20:06 08.05.2019

Трамп відмовив Конгресу в доступі до повної версії доповіді спецпрокурора Мюллера

2 хв читати
Трамп відмовив Конгресу в доступі до повної версії доповіді спецпрокурора Мюллера

Президент США Дональд Трамп заблокував передачу конгресу повного тексту доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера за підсумками розслідування "російської справи", повідомила в середу прес-секретар президента Сара Сандерс.

"Через волаючі зловживання владою з боку голови (юридичного комітету Палати представників - ІФ), а також у зв'язку з проханням генерального прокурора, у президента не залишилося інших варіантів, окрім як використовувати прерогативу президента", - йдеться в заяві Сандерс.

Так звана прерогатива президента США дозволяє йому приховувати інформацію від судів, конгресу і громадськості, щоб забезпечити конфіденційність процесу прийняття рішення в Білому домі.

Голова юридичного комітету Палати представників США Джеррольд Надлер у середині квітня 2019 року повідомив, що направив запит до Мін'юсту США з вимогою надати комітету до 1 травня доступ до повної версії доповіді Мюллера.

У Білому домі заявили, що своїм запитом Надлер намагався відвернути увагу від "робочої повістки президента ..., а також від зростання економіки (досягнутої при Трампі - ІФ)".

У квітні Мін'юст уперше оприлюднив доповідь Мюллера за підсумками дворічного розслідування про передбачувану змову Трампа з Росією під час президентських виборів у США в 2016 році. Доповідь повністю виправдовує дії Трампа і його штабу. Також у ній наголошується, що Мін'юст не знайшов ознак того, що президент США намагався зашкодити слідству.

В оприлюднений текст доповіді були внесені коректування, частина тексту прихована від читачів. Демократи заявили, що вони хочуть побачити повний текст доповіді, Мін'юст США відхилив цей запит, але дозволив кільком конгресменам подивитися версію доповіді з меншим числом правок. У відповідь демократи заявили, що їм необхідно більше інформації щодо доповіді.
 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА