19:59 20.05.2019

Органи місцевого самоврядування можуть видавати кілька дозволів на розробку землевпорядної документації

2 хв читати
Органи місцевого самоврядування можуть видавати кілька дозволів на розробку землевпорядної документації

Повноваження органів місцевого самоврядування видавати кілька дозволів на розробку землевпорядної документації не викликають сумнівів, повідомив радник президента Володимира Зеленського Данило Гетманцев за підсумками круглого столу в Касаційному адміністративному суді Верховного суду.

"Чи можуть о. м. с. (органи місцевого самоврядування - ІФ) видавати кілька дозволів на розробку землевпорядної документації? Так, можуть. Чи можуть о. м. с. встановлювати пріоритети на надання дозволів на розробку проекту землеустрою (надання земельної ділянки) певним категоріям громадян? Ні, не можуть", - написав Гетманцев у Facebook у понеділок.

Привілеї надаються лише на підставі закону, зазначив радник Зеленського.

Він додав, що земельні спори, які послужили темою круглого столу в п'ятницю, - одна з найскладніших категорій судових спорів.

Не викликали дискусій в учасників круглого столу також тези про те, що органи місцевого самоврядування не можуть встановлювати термін дії дозволу на розробку землевпорядної документації та не мають права встановлювати чергу охочих отримати земельну ділянку.

"Однак відповідно до ст. 46 закону "Про місцеве самоврядування в Україні", о. м. с. можуть встановлювати черговість розгляду заяв громадян", - додав Гетманцев.

Водночас за низкою питань учасники круглого столу не дійшли до консенсусу.

"Окремо обговорили право члена територіальної громади на позов про визнання незаконним рішення, виданим органом місцевого самоврядування, про розпорядження власністю громади (в разі, якщо він конкретно не претендує на земельну ділянку, виділену третім особам). Вважаю право на такий позов про захист законного інтересу жителя - обґрунтованим. Йдеться про порушений законний інтерес (не право) жителя на ефективне використання майна громади", - зазначив Гетманцев.

Він наголосив, що в цьому питанні "єдності поки що немає".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА