19:29 06.06.2019

КС визнав неконституційним скасування права платників податків на повернення сплачених податків на землю в зоні АТО

3 хв читати
КС визнав неконституційним скасування права платників податків на повернення сплачених податків на землю в зоні АТО

Конституційний Суд України (КС) визнав неконституційним положення закону, згідно з яким сплачені податки на землю на тимчасово окупованій території, на лінії зіткнення та в зоні проведення антитерористичної операції не повертаються платникам податків.

Як повідомляє відділ комунікації КС і правового моніторингу в четвер, таке рішення суд ухвалив за конституційною скаргою ТОВ "Метро Кеш енд Кері Україна" щодо відповідності Конституції положень 24, 25, 26 абзаців I розділу закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення деяких положень та усунення суперечностей, що виникли при прийнятті закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" від 23 березня 2017 року (№1989).

Суд визнав неконституційним положення, згідно з яким нараховані та сплачені за період проведення антитерористичної операції суми плати за землю на тимчасово окупованій території, лінії зіткнення, в зоні проведення АТО не підлягають поверненню платнику податків і не спрямовуються на погашення податкового боргу з інших податків та зборів.

КС дійшов висновку, що рішення про скасування такого права було обумовлено суспільно значущою метою, однак дії законодавця були непослідовними, внаслідок чого було порушено баланс між публічними та приватними інтересами, і впроваджені заходи не були пропорційні переслідуваним цілям.

Крім того, суд постановив, що положення закону заблокувало повернення платникам суми сплачених податків на землю в зоні проведення АТО, незважаючи на продовження дії запровадженої раніше норми Податкового кодексу про звільнення від обов'язку щодо сплати таких податків.

"Така практика негативно позначається на економічній свободі та розвитку підприємницької діяльності в Україні, а також на інвестиційному кліматі в державі", - йдеться в повідомленні відділу комунікації суду.

Як повідомлялося, Верховна Рада скасувала сплату податків на нерухоме майно і земельні ділянки, розташовані на тимчасово непідконтрольній українській владі території Донецької та Луганської областей, а також на лінії зіткнення. Водночас встановивши, що нараховані та сплачені за період АТО суми плати за землю вважаються надмірно сплаченими грошовими зобов'язаннями та підлягають поверненню.

Відповідні норми передбачені законом "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" (законопроект №5368 від 7 листопада 2016 року).

Водночас у березі-2017 було ухвалено закон, що звільняє місцеві бюджети від необхідності повертати нараховані та сплачені за період проведення АТО суми податку на нерухоме майно і земельні ділянки, розташовані на тимчасово непідконтрольній українській владі території Донецької та Луганської областей, а також на лінії зіткнення. Як зазначали автори законопроекту, оскільки податки на землю і нерухомість формували дохідні частини місцевих бюджетів Донецької та Луганської областей, джерелом їх повернення мають бути саме місцеві бюджети. Проте вони не мають ані достатніх власних фінансових ресурсів, ані відповідних субвенцій із державного бюджету України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Тристороння контактна група обговорить у середу в Мінську нові ділянки розведення на Донбасі

Уряд повністю контролює ситуацію з коронавірусом - Данілов

У 2020 році на ремонт вбиралень у київських школах виділили понад 73 млн грн

Олена Зеленська і австрійський посол обговорили співпрацю в розвитку безбар'єрного середовища

Влада американського Сан-Франциско оголосила надзвичайний стан через коронавірус

Бойовики 5 разів порушили режим припинення вогню на Донбасі, українські військові не постраждали

Автомобіль патрульної поліції в'їхав у легковий автомобіль в Донецькій області

У КОДА відбулась нарада щодо заходів запобігання коронавірусу в області

У Харкові директор побудував склади та виробничі приміщення на самовільно зайнятій землі

ЄС 4 березня прийме рішення щодо санкцій для Януковича і його соратників. Ставицького і Азарова зі списку виключать

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА