Інтерфакс-Україна
17:03 07.06.2019

Україна вперше увійшла до світового рейтингу працюючих бурових установок в Європі, посівши лідерські позиції

2 хв читати
Україна вперше увійшла до світового рейтингу працюючих бурових установок в Європі, посівши лідерські позиції

Україну вперше включено до світового індексу працюючих нафтових і газових бурових установок Baker Hughes GE Rig Count, де вона посіла лідерську позицію в Європі за кількістю задіяних у бурінні верстатів.

Як повідомила прес-служба Асоціації газовидобувних компаній України, що ініціювала включення України до цього рейтингу, в травні в Європі працювало 186 бурових верстатів (44 - морські платформи), майже половина з яких (84) здійснювала роботи в Україні.

Слідом за Україною в рейтингу йдуть Туреччина (20 працюючих верстатів) і Велика Британія (16), зазначають в асоціації.

"За останні три роки Україна здійснила важливі реформи у вітчизняному газовидобуванні, які полягали в поліпшенні регуляторного поля та модернізації профільного законодавства. Ці зміни вже помічають не лише українські, а й іноземні інвестори - наша країна стає дедалі привабливішою в їхніх очах. Включення України до індексу BHGE Rig Count є надзвичайно важливим, оскільки демонструє пожвавлення на вітчизняному ринку і є хорошим індикатором для приходу в Україну провідних газовидобувних і сервісних компаній", - зазначив виконавчий директор Асоціації газодобувних компаній України Роман Опімах.

В асоціації нагадали, що торік Україна видобула 21 млрд куб. м газу, при цьому 90% обсягів буріння припало на східний нафтогазоносний регіон, де переважна більшість запасів газу зосереджена на глибині понад 3 км, сягаючи 6 км і більше.

Індекс Rig Count складає провідна американська нафтогазова сервісна компанія Baker Hughes з 1944 року. У світі він вважається значимим показником активності нафтогазовидобувної промисловості та головним барометром споживання і попиту вуглеводнів.

Як повідомлялося, за даними Baker Hughes, кількість діючих нафтових і газових бурових установок у світі у березні 2019 року скоротилася після того, як місяцем раніше вона сягнула максимальної відмітки майже за чотири роки (з березня 2015 року). У середньому в березні у світі працювали 2213 установок проти 2306 у лютому. При цьому березневий рівень на 34 вище за показник за аналогічний місяць 2018 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міносвіти оновило підходи до фінансування наукових об’єктів, які мають статус національного надбання

Слідчі процеси спецтрибуналу мають розпочатися у 2026 році - Каллас

Зеленський лідерам країн-членів JEF: коли ми доб’ємося припинення вогню, нам потрібен буде моніторинг

Робота Коаліції охочих допоможе посилити всю наявну архітектуру безпеки Європи – Зеленський лідерам країн-членів JEF

Коментувати ефіри "Євробачення-2025" в Україні будуть телеведучий Мірошниченко, громадський діяч Педан, комік Куран і співачка alyona alyona

Каллас припускає, що США рано чи пізно приєднаються до Спецтрибуналу

Революція на воді: як дрони Magura нищать російські кораблі

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Ратифікована угода про корисні копалини виглядає стандартизованою інвестугодою без дискримінаційних положень – юрист

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА