15:36 24.07.2019

Рябошапка вважає правомірними обшуки в "ArcelorMittal Кривий Ріг"

2 хв читати
Рябошапка вважає правомірними обшуки в "ArcelorMittal Кривий Ріг"

Заступник глави Офісу президента України Руслан Рябошапка зазначає, що обшуки на "ArcelorMittal Кривий Ріг" законні та виправдані.

"За ArcelorMittal, наскільки я розумію, там абсолютно виправдане рішення й абсолютно законне", - сказав Рябошапка журналістам у середу в Києві, коментуючи цю ситуацію.

Водночас він наголосив, що це питання варто адресувати в.о. глави СБУ Івану Баканову.

Як повідомлялося, співробітники Служби безпеки України 20 липня провели обшуки на ПАТ "ArcelorMittal Кривий Ріг". Вони також заблокували проект введення в дію машини безперервного лиття заготовок (МБЛЗ) №3, вартість якої разом із МБЛЗ №2, що вже проходить гарячі випробування, становить $140-150 млн.

Цьому передувало те, що президент України Володимир Зеленський, уродженець Кривого Рогу, розкритикував підприємство за невиконання вчасно зобов'язання щодо поліпшення екологічної ситуації в регіоні й закликав надати адресну фінансову підтримку особам, які постраждали від шкідливих викидів в атмосферу. Через кілька днів, 17 липня, стало відомо, що СБУ порушила кримінальне провадження стосовно АМКР за ст. 441 Кримінального кодексу України - "екоцид", яка передбачає позбавлення волі на термін від восьми до 15 років.

В. о. глави СБУ Іван Баканов напередодні обвинуватив менеджмент АМКР у недбалому використанні інвестицій Лакшмі Міттала. "Я упевнений, що Лакшмі Міттал, який є потужним міжнародним інвестором, намагаючись здійснити цю інвестицію... не планував зробити нічого поганого. Але той менеджмент, який працює на підприємстві, недбало ставився до своїх обов'язків. І тому має бути відповідним чином як мінімум дисциплінарно покараний", - сказав Баканов.

"ArcelorMittal Кривий Ріг" заперечує обвинувачення на свою адресу з боку СБУ і заявляє про збитки в $1 млн за підсумками цього місяця через вимушену зупинку пусконалагоджувальних робіт на машині безперервного лиття заготовок №3 після обшуку СБУ 20 липня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА