Правоохоронці викрили діяльність міжнародної нарколабораторії ОЗУ "Хімпром", членів якої раніше затримали за продаж наркотиків в Україні
Співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю Служби безпеки України припинили в Київській області діяльність нарколабораторії, організованої транснаціональною злочинною організацією "Хімпром".
Як повідомляє прес-служба СБУ на сторінці Facebook у середу, в березні поточного року правоохоронці затримали 28 активних членів зазначеного угрупування, які відповідали за роботу в Україні так званих офісів із продажу наркотичних засобів.
Встановлено, що наркоділки з 2014 року налагодили розгалужену мережу з продажу за криптовалюту на території країн колишнього СНД наркотичних засобів через інтернет-сайти і чат-боти в месенджері "Телеграм". Надалі криптовалюта переводилася в готівку, а гроші легалізовувались в Україні.
Під час досудового розслідування встановлено, що керівники злочинного угруповання є громадянами Росії, перебувають у міжнародному розшуку і не припинили свою незаконну діяльність. Зловмисники активно вживали заходів із відновлення мережі з торгівлі наркотичними засобами.
23 липня поточного року правоохоронці викрили та припинили роботу нарколабораторії угруповання в Київській області, в якій щомісяця виготовлялося більше ніж 200 кг наркотиків, які поширювалися колишнім способом.
Оперативники спецслужби також блокували діяльність нового "кадрового офісу" наркоділків, який щодня набирав на "роботу" в РФ близько десяти осіб. Під час слідчих дій правоохоронці затримали шістьох осіб, зокрема двох IТ-фахівців, які технічно забезпечували роботу більше ніж 40 нових учасників злочинної організації, що працюють в різних регіонах України.
Правоохоронці під час роботи знайшли комп'ютерну техніку та мобільні телефони, понад 180 кілограмів готових наркотичних засобів, вартість яких на "чорному" ринку становить майже 5 млн доларів США. Також вилучено дві реактивні протитанкові гранати РПГ-22, чорнові записи та "бухгалтерію" наркоділків.
У СБУ також зазначили, що отримана правоохоронцями інформація свідчить про спробу керівників злочинної організації тиснути на слідство. Встановлено, що вони замовили і профінансували мітинг так званих активістів біля Генеральної прокуратури для компрометації слідчих. Також стало відомо про замовлення через електронні ЗМІ неправдивих статей про нібито "кришування" правоохоронцями діяльності наркосиндикату.