Інтерфакс-Україна
15:31 30.07.2019

Понад 200 злочинів, пов'язаних із торгівлею людьми, виявили українські поліцейські за півроку - Крищенко

2 хв читати
Понад 200 злочинів, пов'язаних із торгівлею людьми, виявили українські поліцейські за півроку - Крищенко

Протягом перших шести місяців цього року українські поліцейські виявили 214 кримінальних злочинів, передбачених статтею 149 (торгівля людьми) Кримінального кодексу України, повідомив начальник Департаменту боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми (БЗПТЛ) Національної поліції України Артем Крищенко.

"Правоохоронці встановили 170 українців, які постраждали від торгівлі людьми. Серед них - п'ятеро дітей... У рамках 190 кримінальних проваджень цієї категорії слідчі повідомили про підозру особам, що їх вчинили. Досудове розслідування вже завершено в 104 кримінальних провадженнях, відкритих за фактами торгівлі людьми", - сказав Крищенко у вівторок, 30 липня, у Всесвітній день протидії торгівлі людьми, повідомляє прес-служба Нацполіції України.

За його словами, серед 170 людей, які стали жертвами дій зловмисників, 98 чоловіків, 67 жінок, троє неповнолітніх і двоє малолітніх дітей.

Крищенко зазначив, що за 6 місяців 2019 року поліцейські викрили чотири організовані групи, які діяли у сфері торгівлі людьми. Їхня діяльність поширювалася на території п'яти областей і Києва.

"Загалом поліцейські підрозділи БЗПТЛ припинили діяльність 19 організованих груп. До складу цих груп входили 68 учасників. Найпоширенішою формою торгівлі людьми стала трудова експлуатація - це 94 факти. Також поліцейські встановили 84 факти торгівлі людьми у формі сексуальної експлуатації", - розповів він.

Начальник департаменту додав, що зазвичай жертвами зловмисників стають жінки, які не працюють, мають на утриманні дітей, розлучені, котрі перебувають у скрутному матеріальному становищі. Також припинено 30 фактів торгівлі людьми у формі залучення громадян у злочинну діяльність. Найбільш вразливою категорією громадян тут стали чоловіки віком від 25 до 35 років.

"Зазвичай постраждалих вербували для роботи кур'єрами з доставки фасованого товару. Так шляхом обману зловмисники змушували жертв брати участь у наркотрафіку", - сказав Крищенко.

Він повідомив, що слідчі відкрили три кримінальні провадження за фактами торгівлі дітьми. Йдеться і про продаж з метою усиновлення, і про передання з метою експлуатації. Зокрема, в червні цього року у Львівському міжнародному аеропорту поліцейські затримали 38-річну жінку, яка намагалася продати свою дитину для сексуальної експлуатації за кордоном.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Законопроєкт про санкції за купівлю та сприяння імпорту російської нафти внесли на розгляд Сенату США – Стефанішина

Стармер розпорядився провести термінову перевірку іноземного втручання у британську політику- ЗМІ

Трамп підписав указ, який ще більше обмежує в'їзд іноземців на територію США

Двох цивільних поранено внаслідок удару російського БпЛА в Запоріжжі – ОВА

Сили оборони відбили з початку доби 255 ворожих атак - Генштаб

Безплатні шкільні обіди будуть доступні для всіх школярів з 2026р - Бережна

Енергопостачання відновили для 220 тисяч домогосподарств в Одеській області - МВА

Сибіга обговорив із керівництвом МКС притягнення до відповідальності за злочини, скоєні в Україні внаслідок агресії РФ

Ворог окупував Серебрянку та просунувся у Бахмутському районі на Донеччині – DeepState

Україна і Польща визначили плани пошуково-ексгумаційних робіт на 2026р

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА