17:19 31.07.2019

Портнов фігурує у справі про держзраду, яка сприяла окупації Криму

2 хв читати
Портнов фігурує у справі про держзраду, яка сприяла окупації Криму

Колишній заступник глави Адміністрації президента України часів Віктора Януковича Андрій Портнов є фігурантом кримінального провадження, в рамках якого Головне управління СБУ в Криму перевіряє його причетність до підготовки документів, які сприяли окупації Криму.

Це випливає з опублікованої в Єдиному реєстрі судових рішень постанови Херсонського міського суду від 26 липня, згідно з якою задоволено клопотання старшого слідчого криміналіста Кримського управління СБУ до слідчого судді Херсонського міського суду про дозвіл на тимчасовий доступ до матеріалів кримінального провадження №220151600000000275 за підозрою радника президента РФ Костянтина Затуліна у вчиненні у 2014 році кримінальних правопорушень, пов'язаних із посяганням на територіальну цілісність і недоторканність України, плануванням, підготовкою, розв'язуванням і веденням агресивної війни.

Клопотання мотивоване тим, що слідчий відділ Кримського управління СБУ здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №42018010000000022 від 6 лютого 2018 року за ознаками ч.1 ст.111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Під час досудового слідства встановлено, що в статті під назвою "Проект постанови ВР АРК під час початку окупації готував Портнов" міститься інформація про можливу його причетність до підготовки тексту постанови, яку в подальшому затвердив парламент Автономної Республіки Крим для виправдання і прикриття тимчасової окупації півострова.

"З повідомлення ЗМІ випливає, що під час телефонної розмови, зафіксованої українською розвідкою 01.03.2014, ... (фігурант провадження - ІФ) повідомляє про необхідність затвердження ВР АРК постанови, яку підготував український юрист, колишній заступник глави Адміністрації президента з метою відображення позиції Криму про підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом", - ідеться в постанові.

У зв'язку з цим слідчий відділ Кримського управління СБУ направив запит до Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України з метою отримання копій аудіозаписів Затуліна з іншими особами, а також копій інших матеріалів, які можуть підтвердити або спростувати причетність Портнова до вчинення кримінальних правопорушень.

Час дії постанови обмежений 26 серпнем цього року. Оскарженню вона не підлягає.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА