19:18 13.08.2019

Суд зобов'язав окружком округу №210 визнати недійсним голосування на ділянці в геріатричному пансіонаті

3 хв читати
Суд зобов'язав окружком округу №210 визнати недійсним голосування на ділянці в геріатричному пансіонаті

Чернігівський окружний адміністративний суд розглянув позов кандидата в народні депутати в одномандатному виборчому окрузі №210 (Чернігівська обл., центр - Прилуки) Бориса Приходька та зобов'язав окружну виборчу комісію в цьому окрузі визнати недійсним голосування на дільниці №740243.

Як повідомляється на веб-порталі Судової влади України, кандидат Приходько у своєму адміністративному позові просив суд визнати протиправними дії окружної виборчої комісії округу №210 зі складання протоколу від 6 серпня з позначкою "уточнений" про підсумки голосування в цьому окрузі №210 без винесення на голосування питання затвердження цього протоколу та підсумків голосування. Крім того, позивач просив зобов'язати окружком визнати недійсним голосування на виборчій дільниці №740243 округу №210.

Приходько зазначив, що в дільничній виборчій комісії №740243 у геріатричному пансіонаті в день голосування за інвалідів, які перебувають на утриманні в цьому закладі і є виборцями, масово проводилися записи про видачу бюлетенів, які в подальшому не передавалися виборцям, а залишалися у членів ДВК. Крім того, до списку виборців ДВК №740243 були внесені особи, які померли у 2018-2019 роках.

У зв'язку з цим позивач просив окружком під час проведення повторного підрахунку голосів на дільниці №740243 вивчити списки виборців і визнати недійсним голосування на цій дільниці. Однак ОВК не розпакувала пакет зі списками виборців і не визнала голосування недійсним.

У судовому засіданні свідок, який назвався офіційним спостерігачем від партії "Європейська солідарність", повідомив, що в день голосування бачив, як у кабінку для голосування виборці заходили зі співробітником пансіонату, і співробітники закладу брали у виборців бюлетені, ставили галочки в них замість виборців.

Суд також вивчив оригінали уточненого списку виборців на дільниці №740243 та витяг із списку виборців, у яких вбачалася низка розбіжностей.

У протоколі окружкому з позначкою "уточнений" від 6 серпня зазначено, що сумарна кількість виборців, які отримали бюлетені для голосування на зазначеній виборчій дільниці, становить 181, але виявлено 10 фактів незаконного голосування, що становить понад 5% кількості виборців, які отримали тут бюлетені.

Суд частково задовольнив поданий позов. "Визнати протиправними дії окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №210 зі складання протоколу від 06.08.2019 з позначкою "уточнений" про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі №210. Зобов'язати окружну виборчу комісію з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №210 визнати недійсним голосування на виборчій дільниці №740243 одномандатного виборчого округу №210", - ідеться в повідомленні.

Як повідомлялося, 7 серпня Центральна виборча комісія розглянула питання встановлення окружною виборчою комісією округу №210 підсумків голосування і зобов'язала окружком найпізніше 12:00 9 серпня опрацювати списки виборців на 33 виборчих дільницях, де за рішенням суду перераховували голоси.

У разі виявлення окружною комісією невідповідностей, згідно з дорученням ЦВК, вона повинна скласти відповідні протоколи з позначкою "уточнений", і з урахуванням відомостей, зазначених у цих протоколах, внести зміни до встановлених підсумків голосування в окрузі №210, скласти протокол окружної виборчої комісії 210-го округу про підсумки голосування з позначкою "уточнений" і транспортувати його до ЦВК разом з іншими необхідними виборчими документами. А у разі відсутності невідповідностей – поінформувати про це Центральну виборчу комісію та надати належним чином засвідчену копію протоколу засідання окружної виборчої комісії ОВО № 210 або витягу з нього.

Згідно з інформацією на сайті ЦВК, за результатами підрахунку голосів виборців в окрузі №210 переміг самовисуванець Сергій Коровченко, за якого віддали свої голоси 21,24% виборців (16 тис. 541 голосів). При цьому його найближчий конкурент, самовисуванець Борис Приходько, здобув підтримку 21,11% виборців (16 тис. 440 голосів).

Протокол ОВК №210 став останнім зі 199 привезених окружними комісіями до ЦВК оригіналів протоколів за підсумками голосування на позачергових виборах нардепів 21 липня.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА