13:50 10.09.2019

У 2019 році Нацполіція відкрила 11 кримінальних справ, пов'язаних з антисемітизмом - Ложкін

2 хв читати
У 2019 році Нацполіція відкрила 11 кримінальних справ, пов'язаних з антисемітизмом - Ложкін

Протягом восьми місяців 2019 року слідчі Нацполіціі відкрили 11 кримінальних справ щодо правопорушень, пов'язаних з антисемітизмом. Про це повідомив президент Єврейської Конфедерації України Борис Ложкін, посилаючись на дані Департаменту міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МВС.

"У червні представники Єврейської конфедерації України зустрілися з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, щоб обговорити проблему антисемітизму в країні і розробити способи ефективної боротьби з ним. Серед іншого ми домовилися про регулярний обмін інформацією. Найважче з правопорушень - справа хулігана-антисеміта, який закидав синагогу камінням. У липні в Кривому Розі 33-річний чоловік кидав каміння, загорнуте в папір з погрозами і лайкою на адресу євреїв, в будівлю синагоги Бейс Штерн Шульман. Камені розбили скляні двері. Хулігана затримали", - повідомив Ложкін.

Крім того, як розповів президент ЕКУ, в липні 2019 року жителі Чернігова почали знаходити в поштових скриньках листівки, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу.

"На листівках був заголовок "Звільнення України від влади євреїв" і містили матеріали відверто антисемітського характеру. За фактом події також відкрито досудове розслідування", - зазначив Ложкін.

Як повідомив президент ЕКУ, також у Львові вандали розмалювали зупинку громадського транспорту фашистською символікою, а в Черкасах похоронне бюро використовувало образливі антисемітські висловлювання на рекламних вивісках. Решта випадків стосувалися, в основному, пропаганди антисемітизму в інтернеті. Два з одинадцяти кримінальних проваджень були закриті у зв'язку з відсутністю складу злочину. Решта розглядів триває. Також МВС повідомило, що здійснює постійну профілактичну роботу щодо недопущення подібних правопорушень.

"Ми вдячні міністерству за пильність і готові, зі свого боку, повідомляти про зафіксовані правопорушення. Крім того, ми плануємо продовжити роботу над українським законодавством в частині боротьби з проявами антисемітизму - вже з новим складом парламенту", - підкреслив Борис Ложкін.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА