13:27 17.09.2019

Місія ООН закликає Кабмін розробити законопроект про нацменшини та корінні народи в Україні

2 хв читати

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні закликає Кабінет Міністрів у пріоритетному порядку розробити законопроект про права національних меншин і корінних народів.

"16 липня набув чинності закон, який посилює роль української мови як державної. Для того щоб забезпечити справедливий баланс між захистом прав меншин, свободою вираження поглядів і заохоченням державної мови як інструменту єднання суспільства, ми закликаємо Кабінет Міністрів у пріоритетному порядку розробити із забезпеченням інклюзивності та на основі консультацій закон про права національних меншин і корінних народів", - сказала глава Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер на прес-конференції у вівторок у Києві, представляючи доповідь про ситуацію з правами людини в Україні в період із 16 травня до 15 серпня 2019 року.

Як повідомлялося, 16 липня 2019 року набрав чинності закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Низка положень набуде чинності пізніше.

Закон передбачає штрафи за порушення закону про забезпечення функціонування української мови, однак голова профільного комітету з питань культури та духовності Микола Княжицький наголосив, що норми про адміністративну відповідальність почнуть діяти через три роки.

Щоб отримати українське громадянство, необхідно підтвердити "відповідний рівень" володіння українською мовою. Необхідний рівень встановлюватиме Національна комісія зі стандартів державної мови.

Українською мовою повинні володіти чиновники всіх рівнів, судді, правоохоронці, військовослужбовці-контрактники, співробітники сфери освіти, медичної сфери, посадові особи державних і комунальних підприємств, адвокати, нотаріуси.

Мовою освітнього процесу буде українська, але держава сприятиме вивченню мов міжнародного спілкування, насамперед англійської.

Держава також забезпечуватиме використання державної мови у сфері культури. Мовою телебачення і радіомовлення буде українська.

Збільшено квоти використання української мови на ТБ і радіо.

Сфера обслуговування, відповідно до закону, працюватиме українською мовою. Однак на прохання клієнта його персональне обслуговування можливе іншою мовою. Аналогічна ситуація і зі сферою здоров'я.

Закон про українську мову передбачає ухвалення через півроку законодавства про мови національних меншин і корінних народів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА