18:29 16.10.2019

Голова кіберполіції: Основний фактор уразливості кіберзахисту - людський

2 хв читати
Голова кіберполіції: Основний фактор уразливості кіберзахисту - людський

Державні та банківські системи зберігання інформації в Україні є повністю програмно-захищеними, запевнив начальник департаменту кіберполіції Сергій Демедюк.

У коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" Демедюк констатував, що скільки б зусиль не витрачалося б на розробку і впровадження систем захисту інформації - завжди є людський фактор, який зводить нанівець усі зусилля і витрати на кібербезпеку.

"І державні, і банківські системи зберігання інформації в Україні є повністю програмно-захищеними. Але в злочинах у частині розголошення конфіденційної інформації, які ми виявляємо, задіяні люди, які фізично обходять усі електронні системи безпеки (наприклад, виносять конфіденційну інформацію на флешках, фотографіях екранів тощо)", - наголосив начальник департаменту кіберполіції.

За його словами, в Україні ще не зафіксовано таких кібератак і кіберзагроз, які безпосередньо обійшли б систему захисту інформації та отримали б призначені для користувача дані.

Крім того, Демедюк зазначив, що підтримує ідею цифровізації держпослуг, хоча і вважає за необхідне не гнатися за ударними темпами оцифровки даних.

"У нас не існує повністю захищених баз даних - як і в усьому світі. Я як громадянин України повністю підтримую ідею смартфонізації країни і збільшення кількості онлайн-держпослуг, оскільки сам часто користуюся цими сервісами. Але як фахівець із кібербезпеки хочу зазначити, що не поспішав би з глобальною смартфонізацією всього і вся", - наголосив він.

Як повідомлялося, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов наголошує на важливості створення в Україні потужної системи кіберзахисту, яку повинні спільно розробити фахівці державного і приватного секторів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА