17:38 31.10.2019

Генпрокуратура України не отримувала запитів від США стосовно допомоги в розслідуванні справ компанії Burisma

3 хв читати
Генпрокуратура України не отримувала запитів від США стосовно допомоги в розслідуванні справ компанії Burisma

 Правоохоронні органи США не направляли запитів до Генеральної прокуратури України щодо надання правової допомоги в розслідуванні кримінальних справ, в яких фігурує компанія Burisma ("Бурісма"), повідомили в Генпрокуратурі.

"Запити про правову допомогу в кримінальних провадженнях із США у справах, в яких фігурує колишній міністр екології та природних ресурсів часів колишнього президента В.Януковича (бенефіціар компанії Burisma Микола Злочевський - ІФ), офіційними каналами до міжнародно-правового управління Генеральної прокуратури України не надходили", - йдеться у відповіді відділу зв'язків з громадськістю та ЗМІ Генпрокуратури на запит агентства "Інтерфакс-Україна".

Як повідомлялося з посиланням на генерального прокурора України Руслана Рябошапку, Генпрокуратура продовжує аудит справ, які можуть бути із "сюрпризом" від попереднього керівництва відомства, зокрема провадження, в якому фігурує "півкраїни", зокрема колишній віце-президента США Джо Байден та компанія Burisma ("Бурісма").

"Ми наразі робимо аудит всього того, що може бути з "сюрпризами" від попереднього керівництва Генеральної прокуратури. Тому ці справи витягуються. Там, де фігурує "Бурісма", - це одне величезне провадження, в якому фігурує пів нашої країни, зокрема частина іноземців, а в усіх інших провадженнях, про які я говорив, фігурують високопосадовці колишнього уряду 2010-2013 років", - сказав Рябошапка.

Раніше генпрокурор України повідомляв про аудит 15 кримінальних проваджень, в яких фігурує Злочевський.

У травні 2014 року син на той час віце-президента США Джозефа Байдена Гантер Байден став членом ради директорів Burisma Limited.

Злочевський обіймав посаду міністра екології в уряді прем'єр-міністра України Миколи Азарова з липня 2010 року по квітень 2012 року. Наприкінці 2014 року він покинув Україну, а на початку 2015 року стало відомо, що Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в незаконному збагаченні (ч. 3 ст. 368-2 КК).

Генпрокуратура розслідувала кілька кримінальних проваджень, фігурантом яких був Злочевський, у 2015-2016 роках передала одну зі справ до НАБУ.

У січні 2017 року компанія Burisma заявила про закриття в Україні всіх процесуальних і судових дій стосовно президента цієї групи Злочевського та операційних компаній, що входять до Burisma Group.

У вересні 2019 року колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що розслідування стосовно Джозефа Байдена або його сина Гантера Байдена мають відбуватися в США, а Україна не має правових підстав для цього. "Я не знаю жодних причин проводити розслідування стосовно Джо Байдена або Гантера Байдена відповідно до українського законодавства... Це юрисдикція США", - сказав Луценко в інтерв'ю "BBC. Україна".

Низка американських ЗМІ повідомила, що президент США Дональд Трамп 25 липня намагався в телефонній бесіді переконати президента України Володимира Зеленського в необхідності розпочати розслідування стосовно Гантера Байдена. При цьому президент, чинячи тиск на Київ, до цього заморозив надання фінансової допомоги країні.

Під час перебування віце-президентом в адміністрації Барака Обами Джо Байден, зокрема, курирував пов'язані з Україною питання. У цей же час його син Гантер Байден обіймав посаду в раді директорів української газової компанії Burisma. В Україні стосовно компанії було відкрито розслідування.

Адвокат Трампа Руді Джуліані у низці інтерв'ю заявляв про втручання колишнього віце-президента в українську політику та участь у корупційних справах. Зокрема, він стверджує, що колишнього генпрокурора України Віктора Шокіна було звільнено на прохання Байдена - нібито за те, що розбирався у зв'язках Burisma з його сином.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА